שיניים e

הלבנת שיניים בטורקיה – כל מה שצריך לדעת בשביל לקבל חיוך הוליוודי מושלם ולבן

בעידן הנוכחי, נראה כי חיוך לבן ומנצנץ הפך להיות סטנדרט שכולם שואפים לעמוד בו: מה שהתחיל כטרנד של אנשי התעשייה, שעומדים על במות או מול מצלמות, הלך ונעשה תופעה רווחת בקרב כל פלחי האוכלוסייה. כיום, הלבנת שיניים נחשבת טיפול אסתטי נפוץ עבור כל מי שרוצה להשיג שיניים לבנות תוך זמן קצר. כמובן, יש מספר שיטות להלבין את השיניים, בהן הלבנת שיניים בשיטות טבעיות, הלבנות רפואיות-ביתיות או הלבנות מרפאתיות, אולם הן נבדלות זו מזו ביעילותן, במחירים שלהן, ובתנאים המקדימים שהן דורשות.

הלבנת שיניים היא טיפול שיניים קוסמטי פופולרי בטורקיה.
הלבנת שיניים היא טיפול שיניים קוסמטי פופולרי בטורקיה.

חיוך לבן בפה בריא

אם אתם מעוניינים בהלבנת שיניים, חשוב שתשימו לב לכך שתוצאות משמעותיות ומספקות כרוכות בכך שההלבנה תתבצע על שיניים בריאות ונקיות. במילים אחרות, אין טעם לנסות ולהלבין שיניים רקובות, מוכתמות או מלאות בחורים או בעששת. לא משנה אם תבחרו בשיטה זו או אחרת להלבנת שיניים – זכרו כי טיפול שיניים מקיף וניקוי אצל שיננית הם תנאים בסיסיים לפני כל תהליך הלבנה. כמובן, גם לשמירה יומיומית על השיניים אין תחליף, ולכן מומלץ להתחיל את תהליך הלבנת השיניים בטיפול כללי במרפאת השיניים שלכם.

השיטות השונות להלבנת שיניים

כאמור, קיימות מתודות שונות להלבנת שיניים. בעוד מטופלים מסוימים בוחרים לעבור את ההלבנה במרפאת השיניים ולסיים אותה תוך שעה, אחרים מעדיפים לשלם פחות ולנסות להלבין את השיניים באמצעות שיטות ביתיות, תרופות סבתא וחומרים שונים המשווקים ברשתות הפארם. יש לזכור כי יעילותן של השיטות הביתיות מוטלת בספק, וכי רופאי השיניים ממליצים, כמובן, על הלבנת שיניים מרפאתית ומקצועית. לטענתם, מריחה של חומרים שונים על השיניים משיגה דווקא את האפקט ההפוך, שכן היא פוגעת בחומר השן ועשויה להחמיר את המצב.

 

שיטות ביתיות להלבנת שיניים

חיוך לבן הוא דבר נחשק כבר עשרות שנים – הרבה לפני שהלבנות שיניים הפכו לטיפול המוצע בכל מרפאת שיניים – ולכן, כך נראה, החברה המערבית המציאה שיטות שונות להשגת המטרה. בין היתר, המיתוסים מספרים כי חומרים כמו אבקת סודה לשתייה, אבקת פחם, מלח או לימון הם חומרים אפקטיביים בכל הנוגע להלבנת שיניים. כמובן, רופאי שיניים ומומחים לרפואת הפה ממליצים להימנע ממריחה של חומרים אלה על השיניים וטוענים כי מדובר במתודות מופרכות, שלא רק שאינן תורמות להלבנת השיניים, אלא אף מביאות לפגיעה חמורה באמייל הטבעי של השן, הלוא הוא זגוגית השן, כלומר הציפוי שאותו המטופלים שואפים להלבין. למעשה, הם טוענים, שפשוף ומריחה של חומרים אלה על השיניים עלול להביא לתוצאות הפוכות ולעוגמת נפש.

טורקיה מציעה אפשרויות שונות להלבנת שיניים, כולל טיפולים במשרד ובבית.
טורקיה מציעה אפשרויות שונות להלבנת שיניים, כולל טיפולים במשרד ובבית.

לעומת השיטות האלה, נראה כי בשנים האחרונות רשתות הפארם נשטפות בחומרים שונים ובערכות ביתיות המבטיחים לנו תוצאות מרשימות וחיוך לבן: החל ממשחות שיניים מלבינות ורצועות להדבקה על השיניים, עבור בעטים ובלקים לצביעת השיניים וכלה במנורות לד (LED) כחול לשימוש יומיומי. רופאי השיניים סקפטיים גם לגבי התכשירים האלה, אולם נראה כי לא מעט מטופלים מרוצים מהם. מחקרים מראים כי הערכות הביתיות להלבנת שיניים יעילות באופן זניח בלבד: נדרש זמן רב עד שהמטופלים רואים תוצאות, ואלה חולפות מהר יחסית. לעומת זאת, הלבנת שיניים מקצועית, המתנהלת בפיקוח של רופא שיניים, נותרת זמן רב ומבהירה את השיניים באופן משמעותי הרבה יותר.

עם זאת, היתרון של הערכות הביתיות להלבנת שיניים טמון בעובדה כי מדובר בפתרונות זולים יחסית. אם תבחרו לנסות להלבין את השיניים באמצעות שימוש באחד מן התכשירים האלה, שימו לב כי עליכם להתמיד בשימוש, לפעול לפי ההוראות ולהפחית את הצריכה של חומרים מכתימים כמו ניקוטין, שוקולד וקפה.

הלבנת שיניים רפואית ביתית

אחת השיטות היעילות ביותר להלבנת שיניים מתבצעת בבית – אולם בפיקוח רופא השיניים ובהדרכתו. לאחר טיפול בבעיות כאלה או אחרות בשיניים ובחניכיים, ולאחר שהמטופל ביצע ניקוי אצל שיננית, הוא יכול לפנות להלבנת שיניים רפואית שמותאמת למצב השיניים שלו באופן אינדיבידואלי.

בשיטה זו, המרפאה מייצרת סד לשיניים המתאים במיוחד למבנה הפה של המטופל (כלומר תבנית סיליקון של השיניים שלו). המטופל מקבל מהמרפאה את הסד ואת חומר ההלבנה (בריכוז נמוך יחסית של 10% עד 15%) ובאמצעותם הוא מבצע את תהליך ההלבנה בבית במשך שבועיים. מדובר על תהליך איטי יותר מהלבנת שיניים מרפאתית ותוצאותיו מופיעות בהדרגתיות, אולם מדובר על אפשרות נוחה עבור מי שמעוניין לשלם פחות על הטיפול.

עם זאת, הלבנת שיניים בבית דורשת את מחויבותו של המטופל לתהליך ואת המשמעת העצמית שלו: ללא התמדה ועקביות, הלבנת השיניים לא תצלח. כמו כן, חשוב לדעת כי לא מדובר בהנחה של החומר על השיניים בלבד. לאורך השבועיים של הטיפול, וכן לאורך השבועיים העוקבים, על המטופל להימנע מצריכה של חומרים מכתימים ומזונות ומשקאות מסוימים. בשל כך, כאמור, שיתוף הפעולה של המטופל הוא תנאי הכרחי להצלחתה של הלבנת השיניים בשיטה זו. מעניין לציין כי לשיטה זו קיים יתרון נוסף: הוכח כי השימוש בחומרי ההלבנה ובסד לא מזיק לשיניים ולא פוגע בחומר השן, וזאת לעומת שיטות אחרות של הלבנת שיניים (כמו הלבנה בלייזר, למשל), שהעוצמה שלהן עשויה להיות חזקה כל כך עד לפגיעה בשיניים.

הלבנת שיניים מרפאתית

לבסוף, שיטת ההלבנה המומלצת ביותר על ידי רופאי שיניים ומומחים לרפואת הפה היא הלבנת השיניים המתבצעת כולה, מההתחלה ועד הסוף, בקליניקה ותחת ידיו של רופא השיניים. בדומה להלבנת השיניים הרפואית הביתית, בשיטה זו, הרופא משתמש בחומרי הלבנה שאותם הוא מורח על השיניים. ואולם, לעומת השיטה הביתית, כאן הרופא משתמש בג'ל הלבנה בריכוז גבוה יותר (בדרך כלל, בריכוז של 20% עד 25%) ובמנורת לד (LED).

טיפול הלבנת השיניים בשיטה זו אורך שעה ובמהלכו הקרניים, הנשלחות ממנורות ה-LED ואשר מכוונות אל השיניים, מזרזות את התגובה הכימית של ג'ל ההלבנה. כתוצאה מכך, לאחר שעה, המטופל זוכה בשיניים לבנות ובהירות הרבה יותר מאשר אלה שאיתן הוא נכנס לטיפול. מדובר בשיטה מעולה המותירה את השיניים לבנות ובהירות לטווח ארוך, אולם ידוע כי הן עשויות להיות רגישות לקור ולחום בימים שלאחר הטיפול. כמובן, היתרון המשמעותי ביותר של שיטה זו נוגע לעובדה כי הלבנת השיניים מתנהלת לכל אורכה בקליניקה, במהירות ותחת השגחתו של רופא השיניים, ולכן הסיכויים לפגיעה בחניכיים או בחומר השן יורדים באופן ניכר.

נוסף להלבנת שיניים באמצעות מנורות LED, ישנה אפשרות להשתמש בלייזר. הלבנת שיניים באמצעות לייזר נחשבת לשיטה האגרסיבית ביותר, שכן היא מבוססת על שימוש בחומרי הלבנה בריכוז גבוה ביותר (לפעמים בריכוז של עד 35%) ובשימוש בקרני לייזר חזקות במיוחד. בדומה לטיפול באמצעות LED, גם הטיפול הזה אורך שעה והתוצאות שלו צפויות להישאר על שיניו של המטופל למשך שנים.

חשוב לשים לב לכך שהטיפול בלייזר נחשב אגרסיבי, ובשל כך, הוא נושא גם כמה חסרונות. ראשית, ידוע כי בימים שלאחר הטיפול, השיניים רגישות מאוד לטמפרטורות קיצוניות ועשויות אפילו לכאוב. כמו כן, השימוש בלייזר עשוי להביא להתפתחותן של דלקות בחניכיים ובסביבת השן, לשחיקה של השן, לאיבוד של חומר שן ואף לפגיעה בעצבים. נוסף לכך, מדובר בשיטת ההלבנה היקרה ביותר כיום.

העלות של הלבנת שיניים בטורקיה היא בדרך כלל נמוכה יותר מאשר במדינות רבות אחרות.
העלות של הלבנת שיניים בטורקיה היא בדרך כלל נמוכה יותר מאשר במדינות רבות אחרות.

המחיר של הלבנת שיניים

כאמור, השיטות השונות להלבנת שיניים נבדלות זו מזו לא רק באיכות ובתוצאות שלהן, אלא גם במחיר. בעוד המחיר של הערכות הביתיות להלבנת שיניים, שניתנות לרכישה ברשתות הפארם, נע בין כמה עשרות לכמה מאות בודדות של שקלים, ההלבנות הרפואיות עולות יותר.

הלבנת שיניים רפואית ביתית עולה בין 1,000 ל-1,500 ש"ח, בעוד הלבנת שיניים מרפאתית באמצעות מנורות LED עשויה להגיע גם ל-2,000 ש"ח. הלבנת שיניים באמצעות לייזר עולה בממוצע 2,500 ש"ח, אך המחיר שלה עשוי להגיע גם ל-3,000 ש"ח.

חשוב לדעת כי, בדרך כלל, מרפאות השיניים לא מציעות אחריות על הלבנת שיניים, ולכן טיפולים עתידיים יהיו כרוכים גם הם בתשלום מלא. כמו כן, שימו לב כי חומרי ההלבנה עובדים אך ורק על חומר השן, כלומר כל חומר סינטטי המצוי בשיניים לא יושפע מהתהליך (כתרים, סתימות וכדומה).

לסיכום

כפי שתואר למעלה, התחום של אסתטיקה דנטלית מציע כיום שיטות רבות להלבנת שיניים, בהן שיטות זולות ופשוטות ושיטות יקרות ואפקטיביות יותר. הדרך הטובה ביותר לקבל החלטה בנוגע לביצוע הלבנת שיניים היא, כמובן, פגישת ייעוץ עם רופא השיניים שלכם. בפגישה זו, הרופא יציג בפניכם את הטיפולים השונים ואת ההכנות שתצטרכו לעבור לקראתם וידריך אתכם בדרככם אל חיוך לבן ונוצץ.

Facebook
WhatsApp

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו!

הקהילה האיכותית בישראל לטיפולי שיניים בטורקיה

ציפויי חרסינה לשיניים – הטרנד שכבש את העולם, מעודכן ל- 2021

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!