הלבנת שיניים: כמה זה עולה בארץ ובטורקיה – השוואת מחירים?

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

אחד מטיפולי השיניים הנפוצים והמבוקשים ביותר בעשורים האחרונים הוא טיפול להלבנת שיניים. החיוכים ההוליוודיים, שכולנו נחשפים אליהם על בסיס יומיומי, הציבו סטנדרט גבוה לחיוך צחור ונקי. מאחר שאנשים רבים בעולם שואפים לעמוד ברף הזה, תחום האסתטיקה הדנטלית פיתח בעשורים האחרונים שיטות שונות להלבנת שיניים, כך שכיום כל אחד יכול להבהיר את שיניו ולהתפאר בחיוך לבן וחף מכתמים. בעוד מרפאות השיניים מציעות טיפולים מהירים ועוצמתיים, שבסופם המטופלים זוכים בשיניים לבנות, רשתות הפארם מקדמות ומוכרות ערכות ומוצרים נוספים להלבנת שיניים ביתית. אם אתם מעוניינים בביצוע הלבנת שיניים מוצלחת לטווח ארוך, מובן שכדאי לכם לבחור בהלבנת שיניים מרפאתית: אך היכן מומלץ לבצע את הטיפול – במרפאות ישראליות או דווקא באלה הטורקיות?

מהי הלבנת שיניים מרפאתית?

כאמור, קיימות טכניקות רבות להלבנת שיניים. בעוד מטופלים מסוימים מעדיפים לבצע את הטיפול בבית באמצעות ערכה רפואית שהם מקבלים מן הקליניקה, רוב המטופלים בוחרים לעבור את הטיפול המהיר והעוצמתי יותר אשר מוצע בכל מרפאות השיניים כיום. בעוד הטיפול הביתי נמשך לאורך שבועיים ודורש מהמטופלים מחויבות לטיפול ומשמעת עצמית, הלבנת שיניים מרפאתית מתחילה ומסתיימת בביקור אחד במרפאה, שאורכו שעה או פחות.

כמובן, שיטת ההלבנה הזו היא המומלצת ביותר על ידי רופאי שיניים ומומחים לרפואת הפה. אחת הסיבות לתמיכתם בשיטה זו נוגעת לעובדה כי הטיפול מתבצע כולו בקליניקה ולכן תחת השגחתו של רופא השיניים. בדומה להלבנת השיניים הרפואית הביתית, שבה המטופל משתמש בחומרי הלבנה שאותם הוא מקבל מהקליניקה, גם בשיטה זו הרופא עושה שימוש בחומרי הלבנה שאותם הוא מורח על השיניים – אך לעומת השיטה הביתית, שבה ריכוזו של חומר ההלבנה נמוך יחסית, בהלבנה מרפאתית מדובר על טיפול המבוסס על שימוש בג'ל הלבנה בריכוז גבוה (בדרך כלל, ריכוז של 20% עד 25%) ובמנורת LED. טיפול הלבנת השיניים בשיטה המרפאתית אורך שעה, שבמהלכה הגלים האלקטרו-מגנטיים, הנשלחים ממנורות ה-LED אל השיניים, מביאים לזירוז התגובה הכימית של ג'ל ההלבנה. בשל הזירוז, המטופל מסיים את הטיפול כששיניו לבנות ובהירות הרבה יותר מכפי שהיו טרם הטיפול – באופן שלא יכול, ככל הנראה, להתרחש מחוץ למרפאה. בדומה לכך, שיטה נוספת להלבנת השיניים מבוססת על שימוש בג'ל ההלבנה בריכוז גבוה ובקרני לייזר. מאחר שטכניקה זו כוללת חומרי הלבנה בריכוז גבוה ביותר (לפעמים אף בריכוז של 35%) ועושה שימוש בקרני לייזר חזקות במיוחד, היא נחשבת שיטה די אגרסיבית. ממש כמו הלבנת שיניים באמצעות מנורות LED, גם הטיפול הזה אורך עד שעה ותוצאותיו ניכרות למשך שנים.

אם כן, ביצוע הלבנת שיניים בקליניקה ותחת השגחתו של רופא השיניים נחשב להחלטה נבונה, שכן הסיכויים לפגיעה יורדים באופן משמעותי. עם זאת, אף על פי שמדובר בשתי שיטות מצוינות, הן נושאות כמה חסרונות. ראשית, יש לשים לב לכך ששתי הטכניקות עשויות להותיר את השיניים במצב רגיש בימים שלאחר הטיפול. ידוע כי בימים אלה השיניים רגישות לטמפרטורות קיצוניות של חום וקור ועשויות לכאוב. נוסף לכך, במקרים מסוימים עלולות להתפתח דלקות חניכיים וכן עשויה להיגרם שחיקה של השן או – במקרים קיצוניים – פגיעה בעצבים. כמו כן, מדובר בשיטת ההלבנה היקרה ביותר כיום – ולכן עולה השאלה: היכן כדאי לבצע אותה?

הלבנת שיניים בישראל

בעוד הלבנת שיניים בשיטות ביתיות עשויה לעלות עד 1,500 ש"ח, מחירה של הלבנת שיניים מרפאתית באמצעות מנורות LED או קרני לייזר נע בין 2,000 ל-3,000 ש"ח, בממוצע, ולא כולל אחריות. יש לציין כי מטופלים רבים נוטים לחזור על הטיפול אחת לכמה שנים. כידוע, מרפאות השיניים בישראל נחשבות מצוינות ולכן הטיפול בהן מומלץ, אך מובן כי המחירים שהן גובות עבור טיפולים שונים גבוהים באופן ניכר מהמחירים המוצעים במרפאות אחרות בעולם.

הלבנת שיניים בטורקיה

מלבד המקצועיות של הרופאים הטורקים, הנודעים בכל העולם בשל המומחיות והניסיון העשיר שלהם, ונוסף ליחס החם שהמטופלים זוכים לו בקליניקות הטורקיות – אחד המאפיינים של הטיפולים האסתטיים בטורקיה הוא, כמובן, המחיר הנמוך שלהם ביחס למרפאות בישראל. כשמדובר בטיפולים להלבנת שיניים, המחירים בקליניקות הטורקיות נמוכים פי שלושה מהמחירים שלהם בישראל. כך, למשל, במרפאות רבות מדובר על טיפולים במחירים הנעים בין 100 ל-200 דולר. 

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מאמרים נוספים על טיפולי שיניים

לקוחות ממליצים