שיניים בטורקיה e

השתלת שיניים בטורקיה – כל מה שצריך לדעת לפני שהולכים לעשות שתלים דנטלים בטורקיה

השתלת שיניים היא טיפול מורכב וארוך, הדורש לא רק שיתוף פעולה מלא ודיאלוג מתמשך בין המטופל לרופא המטפל, אלא גם השקעה כלכלית לא מבוטלת. כידוע, מדובר בטיפול שאורכו הממוצע שישה חודשים: בשלב הראשון, הרופא המטפל מבצע קידוח והברגה של שתלי הטיטניום, ורק לאחר מספר חודשים, עם קליטתם של השתלים הדנטליים בעצם הלסת, מתבצעת ההרכבה של הכתרים על גבי השתלים. עם זאת, מטופלים רבים מעוניינים בביצוע הטיפול במהירות, ולכן פותחה בשנים האחרונות טכניקה ייחודית המאפשרת "העמסה מיידית" של שיניים על גבי השתלים, כלומר הרכבה של הכתרים מיד לאחר החדרת השתלים אל עצם הלסת. שיטה זו, הנקראת גם "השתלת שיניים ביום אחד", פתחה את הדלת בפני ישראלים המעוניינים לבצע את השתלת השיניים שלהם במרפאות המצוינות בטורקיה.

למה כדאי לבצע השתלת שיניים בטורקיה?

בשנים האחרונות אפשר להבחין במגמה שהולכת ומתבססת בקרב מטופלים ישראלים: ביצוע טיפולי שיניים במרפאות טורקיות. כידוע, טורקיה מיצבה עצמה החל משנות ה-90 כמעצמה בינלאומית בכל הנוגע לטיפולים רפואיים ואסתטיים, וכיום היא נחשבת לאחד היעדים הנחשקים ביותר בעולם עבור כל מי שזקוק לטיפולי שיניים. בכל שנה, עשרות אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה לשם ביצוע טיפולי שיניים יוקרתיים – החל מהרכבת כתרי זירקוניה, עבור בציפוי חרסינה לשיניים וכלה בהשתלת שיניים – ויש לכך סיבות טובות. הרופאים הטורקים נודעים בשל המיומנות והמקצועיות שלהם, הניסיון העשיר שלהם והקליניקות בעלות המוניטין שהם עומדים בראשיהן. כמו כן, אחד היתרונות המובהקים של המרפאות בטורקיה נוגע למחירים הזולים יחסית של הטיפולים שהן מציעות.

שתלים דנטליים הם שורשי שיניים מלאכותיים המשמשים לתמיכה בשיניים חלופיות.
שתלים דנטליים הם שורשי שיניים מלאכותיים המשמשים לתמיכה בשיניים חלופיות.

עלות הטיפול

דומה כי הסיבה העיקרית שמביאה מטופלים ישראלים לבחור שוב ושוב במרפאות הטורקיות היא עלות הטיפולים בהן. השתלת שיניים במרפאות ישראליות עולה, בממוצע, 1,500 ש"ח לשתל, אולם המחיר משתנה ממרפאה למרפאה ובהתאם לחומר שממנו מיוצרים הכתרים. בשל כך, מחירו של טיפול הכולל כמה שתלים דנטליים עשוי להסתכם בעשרות אלפי שקלים. לעומת זאת, עבור השתלת שיניים בטורקיה המטופל הישראלי משלם שליש מהמחיר המוצע בישראל – או אף פחות. כמו כן, ניכר כי מטופלים רבים מנצלים את נסיעתם לטורקיה ומבצעים טיפולי שיניים נוספים במחירים זולים, כמו הלבנת שיניים או ציפוי חרסינה לשיניים.

המקצועיות של הרופאים הטורקים

כאמור, כשמדובר בטיפולי שיניים, טורקיה היא מעצמה בינלאומית והרופאים בה הם מהמנוסים והמיומנים ביותר בעולם. הרופאים הטורקים נודעים בשל ההכשרה המצוינת שהם עוברים, הכוללת לימודים בבתי ספר מעולים לרפואת שיניים וכן הכשרה פרקטית ארוכה ומקיפה. כמו כן, הרגולציה בטורקיה מבטיחה כי ענף רפואת השיניים במדינה יישאר בין המובילים בעולם. אם כן, לא מפתיע שרופאי שיניים וטכנאי שיניים מכל העולם מגיעים להשתלמויות, כנסים ולימודי העשרה בטורקיה. הסטנדרטים הגבוהים של הקליניקות הטורקיות מובטחים גם על ידי ארגון השיניים הטורקי, אשר מפקח על המרפאות, תורם לפיתוח הענף ומכשיר רופאים חדשים בתקנים מחמירים. בשל כך, גם בתי החולים בטורקיה, שבהם מתנהלות השתלות השיניים, הם איכותיים, מקצועיים, יוקרתיים ובעלי מוניטין בינלאומי.

השתל מונח בניתוח לתוך עצם הלסת ומתמזג עם העצם לאורך זמן.
השתל מונח בניתוח לתוך עצם הלסת ומתמזג עם העצם לאורך זמן.

הקרבה של טורקיה לישראל

יתרון נוסף של טיפולי השיניים בטורקיה נוגע לקרבתה לישראל. תוך שעתיים מרגע המראת המטוס, המטופלים הישראלים נוחתים בטורקיה – מדינה אירופאית המאופיינת בשירותיות ברמה גבוהה וביחס חם לתיירים ולמטופלים מחוץ לארץ. למעשה, מדובר בטיסה קצרה יותר מנסיעות ממוצעות בתוך ישראל – אולם כזו שמסתיימת בחופשה קצרה בחוץ לארץ. נוסף להשתלות השיניים ולנוכחות במרפאה, מטופלים ישראלים רבים מנצלים את הביקור הקצר שלהם בטורקיה לשם שיטוט באתרים היסטוריים, קניונים, מסעדות וחופים – וכך משלבים טיפול רפואי מצוין וחופשה חווייתית בחוץ לארץ.

הליווי המקצועי של חברות התיווך הישראליות

כמובן, נוסף למקצועיות של הקליניקות הטורקיות, למחירים הזולים שהן מציעות ולקרבה של טורקיה לישראל, כדאי לזכור שהתהליך כולו מתנהל בתיווך חברות ישראליות המתמחות בהנגשה נוחה של הטיפול למטופל הישראלי. חברות תיווך אלה, אשר מלוות את המטופלים החל מהצילומים ויתר הבדיקות המקדימות הנחוצות, מציעות למטופלים ליווי מקצועי ואחראי ותמיכה מלאה בכל רגע. עוד לפני העלייה למטוס, המטופלים מכירים את המדריכים הצמודים אשר מעניקים סיוע מקצועי ורגשי ומנהלים את ההתקשרות עם המרפאות בטורקיה. נוסף לכך, לאחר החזרה לארץ, חברות אלה מספקות מענה מלא עבור כל בעיה שעשויה לצוץ.

אין סיבה לחשוש מטיול קצר בטורקיה

מפעם לפעם אפשר לשמוע מטופלים ישראלים אשר מביעים חשש מפני נסיעה לטורקיה. דומה כי חששות אלה נובעים מהסיקור התקשורתי העגום של טורקיה בישראל, ובשל כך חשוב להדגיש: אף על פי שהיחסים בין ישראל וטורקיה יודעים עליות ומורדות בשנים האחרונות, מדובר בעניינים דיפלומטיים – כך שלא אמור להיות לאף מטופל ישראלי חשש ממשי משיטוט ברחובות טורקיה. אם אתם לא בטוחים שזה המצב, כדאי שתדעו שטורקיה היא אחד מהיעדים הפופולריים ביותר בקרב ישראלים בעשורים האחרונים: לצד תיירות מרפא, שהיא, כאמור, תחום נרחב במיוחד שמביא לביקורם של עשרות אלפי מטופלים בכל שנה בטורקיה, מדובר ביעד חם גם עבור תיירים ישראלים שמעוניינים בחופשה קצרה וזולה במדינה קרובה ויפה באירופה.

עם זאת, חשוב לציין כי אנשי מערכת הביטחון או אנשי קבע צריכים להביא את השאלה הזו בחשבון משום שעליהם לפעול לאור ההוראות של משרד הביטחון. אף על פי שטורקיה היא מעצמה בינלאומית של אסתטיקה דנטלית ולמרות המספרים הגבוהים של מטופלים ישראלים המגיעים אליה בכל שנה, אנשי קבע בצה"ל, אנשי משטרה ואנשי מערכת הביטחון עשויים להוות מטרה של גורמים עוינים ביעדים שונים בעולם, ובשל כך, חל עליהם איסור נסיעה למדינות שונות בעקבות החשש מפני פגיעה בהם, בין היתר, טורקיה.

ואולם, כפי שהוזכר למעלה, עבור תיירים ישראלים ויהודים אין בעיה ממשית בטיול בטורקיה או סיבה לחשש מנסיעה קצרה לשם – במיוחד כאשר מדובר בתיירות מרפא, שכן המטופלים מגיעים בליווי מדריכים ובמטרה לקיים טיפולים רפואיים בקליניקות פרטיות או בבתי חולים מן האיכותיים והמפוארים ביותר בעולם.

השתלת שיניים היא פתרון פופולרי ויעיל לטווח ארוך לשיניים חסרות.
השתלת שיניים היא פתרון פופולרי ויעיל לטווח ארוך לשיניים חסרות.

לסיכום

כפי שתואר, ישנן סיבות רבות לביצוע השתלת שיניים בטורקיה – החל מהמחיר הזול, עבור במיומנות של הרופאים הטורקים אשר עומדים בתקנים מחמירים ברמה בינלאומית, וכלה בחוויה המיוחדת של תיירות מרפא, הכוללת טיפולים איכותיים וחופשה קצרה גם יחד.

Facebook
WhatsApp

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו!

הקהילה האיכותית בישראל לטיפולי שיניים בטורקיה

ציפויי חרסינה לשיניים – הטרנד שכבש את העולם, מעודכן ל- 2021

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!