טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – כל מה שצריך לדעת

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – כל מה שצריך לדעת

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתבצעים מול מטופלים שלא מגיבים או שלא ניתן להשתמש עבורם בטכניקות מקובלות – פרמקולוגיות (תרופתיות) ואחרות, כדי להרגיע אותם לפני הטיפול ובמהלכו. טיפולי שיניים בהרדמה מלאה אמנם אפשריים, אך הם לרוב יינתנו רק במקרים חריגים שלא נותרה ברירה אחרת. פתרון זה רלוונטי במיוחד למטופלים בעלי מוגבלות שכלית, בדרגת חומרה בינונית עד קשה, מכיוון שמטופלים אלה עלולים לסבול מהיגיינת פה גרועה ונזקקים לעיתים לטיפולי שיניים מורכבים יותר. גם ילדים צעירים מאוד הזקוקים לטיפולים דנטליים פולשניים וארוכים, וישנו חשש לחוסר שיתוף פעולה מצידם – עשויים להזדקק לטיפול שיניים בהרדמה מלאה, כמו גם מטופלים אחרים הסובלים מפוביה דנטלית קיצונית, עד כדי חוסר יכולת לשתף פעולה עם הטיפול. 

על יתרונותיהם וחסרונותיהם של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

היתרון המרכזי והעיקרי של טיפול שיניים בהרדמה מלאה הוא בעצם העובדה שהמטופל מחוסר הכרה (במובן מסוים), אינו מגיב לכאב ואינו נדרש לשתף פעולה עם דרישות הטיפול (כמו פתיחת הפה למשך זמן ארוך). רופא השיניים יכול להספיק בפרק זמן זה את כלל הפעולות אשר הוא נדרש אליהם, מבלי חשש להיתקל בהתנגדות מצד המטופל. 

לצד יתרונות אלו, יש לקחת בחשבון כי קיימים גם חסרונות לטיפול זה כמו היעדר רפלקסים מגנים של המטופל, וסיכון, פוטנציאלי לפחות, מעצם ההרדמה עצמה ומצב הבריאות ומערכות הגוף באופן כללי. ישנם מחקרים המעריכים כי קיים שיעור גבוה יותר של סיבוכים תוך ואחרי טיפולי השיניים בהשוואה לטיפולים הנעשים בהרדמה מקומית.

יתר על כן, יש לזכור שלשם טיפולי שיניים בהרדמה מלאה יש צורך בציוד מיוחד, מכשירים וצוות מיומן של אנשי מקצוע אשר מבינים ומודעים לחשיבות ניהול הסיכונים במהלך ואחרי הטיפול. ניתן גם לבצע טיפולי שיניים בטורקיה בהרדמה מלאה ובלבד שתוודאו כי אכן קיים הציוד המיוחד והמרפאה ערוכה ומוכנה לטיפולים מסוג זה.

הצורך בהערכה טרום טיפולית לקראת טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

בין אם טיפולי שיניים בהרדמה מלאה נעשים בארץ ובין אם טיפולי שיניים בטורקיה בהרדמה מלאה, על המטופל ובני משפחתו להיפגש עם רופא השיניים המטפל ועם הרופא המרדים לייעוץ לפני יום הטיפול. במהלך ייעוץ זה וההערכה כללית יחליט רופא השיניים אם הטיפול מצריך הרדמה כללית. אם אכן יהיה צורך בטיפול שכזה, הרופא המרדים יצטרך לבצע הערכה משלו ובדיקה של הבריאות הכללית, נוכחות של מחלות כרוניות או אחרות, רגישות לתרופות בהם נעשה שימוש ועוד. 

במעמד זה, תידרשו לשמוע ולהבין את סקירת הסיכונים והיתרונות של התהליך, תוכלו לשאול שאלות ובסופו של דבר לחתום על טופס הסכמה, אשר מאשר ומוודא כי הבנתם ואתם מסכימים להליכים השונים. הערכה זו נכונה ונדרשת גם עבור טיפולי שיניים בטורקיה בהרדמה מלאה.  

מה מותר ומה אסור למטופל לעשות לקראת טיפול שיניים בהרדמה מלאה?

לקראת ההליך הכירורגי, רופא השיניים והרופא המרדים יתנו הוראות והדרכה לגבי פעולות אסורות ומותרות. כך למשל אחת ההוראות הללו עוסקת בשאלה לגבי הפעם האחרונה שבה תוכלו לאכול או לשתות לפני הטיפול עצמו. כדאי לבקר ולהכיר את החדר בו ייעשה הטיפול, מכיוון שהיכרות מוקדמת זו יכולה להפחית את חוסר הוודאות והחשש הקיים לפני הטיפול. לפעמים עלול להיות מסובך לבקר במקום הטיפול עוד לפני הטיפול עצמו, בעיקר כאשר מדובר על טיפולי שיניים בטורקיה בהרדמה מלאה, ואז אפשר להיעזר בתמונות או אמצעים מוחשיים אחרים. 

על האינטראקציה מול הרופא המרדים ביום הטיפול

ביום הטיפול, הרופא המרדים יבדוק שוב את מצבכם הרפואי כדי לוודא שהוא לא השתנה וכי אתם בריאים ומוכנים להרדמה. לאחר מכן ניתן להתחיל בהרדמה כללית, באחת הדרכים: על ידי מתן עירוי IV, נשימה דרך מסכה, או באמצעות הזרקה. במהלך טיפולי שיניים בטורקיה בהרדמה מלאה או בכל מקום אחר, אתם תישנו במהלך הטיפול, בדומה לשינה רגילה. במהלך הטיפול לא תחלמו, וגם לא תתעוררו רק עד לאחר שרופא השיניים יסיים את הטיפול. הרופא המרדים וצוות התמיכה יהיו איתכם עד שיגיע הזמן להתעורר, כך שתוכלו להתאושש באופן המתאים לכם.

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על טיפולי שיניים

סיפורי לקוחות

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו!

הקהילה האיכותית בישראל לטיפולי שיניים בטורקיה

ציפויי חרסינה לשיניים – הטרנד שכבש את העולם, מעודכן ל- 2021

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

חייגו עכשיו לייעוץ מיידי דילוג לתוכן