שיניים בטורקיה e

ציפוי שיניים בטורקיה – ככה תחסכו אלפי שקלים ותקבלו עבודה מקצועית בשליש מחיר

בשנים האחרונות אפשר להבחין בעלייה משמעותית בכמות המטופלים הפונים לרפואת שיניים אסתטית. מה שהיה זמין בעבר לפלח קטן בלבד מהאוכלוסייה הולך ונעשה רווח יותר ויותר בקרב מטופלים המבקשים לתקן את הפגמים האסתטיים בשיניים שלהם. ציפוי שיניים הוא טיפול פשוט, מהיר ויעיל, ונראה כי הוא מהווה מענה איכותי ועמיד לבעיות אסתטיות שונות. אמנם מדובר בטיפול יקר יחסית, אולם מטופלים רבים מדווחים כי הם שבעי רצון עם התוצאות שלו, שכן, לעומת טיפולים אחרים, כמו הלבנת שיניים, הוא מאפשר תיקון מהותי של החיוך.

למה כדאי לצפות את השיניים?

ציפוי שיניים הוא טיפול שמטרתו לתקן פגמים אסתטיים בשיניים כדי ליצור קו סגר אחיד. בשל כך, הטיפול מתאים למטופלים הזקוקים לציפוי של שיניים רקובות או פגומות, מילוי של שיניים חסרות או חומר שן חסר, סגירה של רווחים בין השיניים, טיפול בצפיפות השיניים, ועיצוב מחדש של צבע השיניים והצורה שלהן. תוך שתי פגישות בלבד עם רופא השיניים, תהליך ציפוי השיניים מתבצע והמטופל זוכה בחיוך חדש, נקי, מסודר, לבן ואסתטי.

העלות של ציפוי שיניים בטורקיה בדרך כלל נמוכה יותר מאשר במדינות רבות אחרות, מה שהופך אותה ליעד פופולרי לתיירות שיניים.
העלות של ציפוי שיניים בטורקיה בדרך כלל נמוכה יותר מאשר במדינות רבות אחרות, מה שהופך אותה ליעד פופולרי לתיירות שיניים.

כיצד מתבצע ציפוי שיניים?

בדרך כלל, כשמדברים על ציפוי שיניים, מתכוונים לעיצוב מחודש של השיניים הקדמיות בלסת העליונה. כאמור, מדובר בתהליך הנמשך לאורך שני מפגשים בין רופא השיניים למטופל. בפגישה הראשונה, רופא השיניים עורך בדיקה כללית של שיניו של המטופל, מודד את השיניים הדורשות ציפוי, ובונה ביחד עם המטופל את התוכנית לציפוי השיניים. בדרך כלל, במהלך פגישה זו, הרופא משחיז את שיני המטופל באופן שיתאים לחיבור הציפויים העתידים לחפות על השיניים, ומדביק לשיניים המושחזות ציפויים זמינים. ציפויים אלה מדמים שיניים רגילות, אולם הם חלשים יותר מהציפויים שיוכנו במעבדה במיוחד בשביל המטופל – ולכן הם זמניים בלבד. עם זאת, הם חשובים לא רק מבחינה אסתטית אלא גם מבחינה פרקטית: הם מגנים על השיניים המושחזות, הנוטות להיות רגישות לטמפרטורות קרות או חמות. בתום ההליך, הרופא שולח את ממצאי הבדיקה שלו למעבדה שעמה הוא עובד, ותוך שבוע מגיעים ציפויי השיניים לקליניקה כשהם מוכנים להדבקה.

בחלק השני של התהליך, עם הגעתם הציפויים לקליניקה, מתבצעת ההדבקה שלהם לשיניים המושחזות. בדרך כלל, מדובר בתהליך מהיר וקל שלא דורש הרדמה, אולם מטופלים מדווחים כי הרדמה מקומית נחוצה לפעמים לשם השלמת הטיפול על הצד הטוב ביותר (כך גם בנוגע למפגש הראשון, שבו מתבצעת השחזת השיניים). במקרים מסוימים, נדרשת אף הרדמה מלאה. אם כן, בפגישה השנייה עם רופא השיניים, מוצגת למטופל הדמיה ממוחשבת של קו השיניים כפי שהוא צפוי להיראות לאחר התקנת הציפויים. אם המטופל מרוצה מההדמיה הדיגיטלית, הרופא מתחיל במלאכת ההדבקה של הציפויים הקבועים – תהליך שנמשך בין ארבעים דקות לשעה. ואולם, אם המטופל לא מרוצה מההדמיה, זה בהחלט הרגע להביע את מורת רוחו: אפשר לשנות את הצבע, הצורה והעובי של הציפויים כל עוד הם מחוץ לפה. לאחר ההדבקה, עם זאת, מדובר על תהליך מורכב הרבה יותר. בתום ההדבקה של ציפויי השיניים, שעוביים נע בין 0.3 ל-1 מ"מ, המטופל זוכה בחיוך חדש: ללא רווחים, ללא כתמים, ועם צבע וצורה אחידים.

סוגים שונים של ציפויי שיניים

כמובן, כמו במקרים שונים של טיפולי אסתטיקה דנטלית, גם ציפויי שיניים מגיעים בסוגים שונים – יוקרתיים ועמידים פחות ויותר – שנזכיר כאן כמה מהמרכזיים בהם. חשוב לציין שכמעט כל הציפויים מבוססים על סוגים שונים של חרסינה.

ראשית, אחד החומרים הבסיסיים לביצוע ציפוי שיניים הוא הקומפוזיט. למעשה, זהו החומר היחיד לציפוי שיניים שלא נחשב חרסינה. מדובר בחומר שבו משתמשים רופאי השיניים כדי לבצע סתימות לבנות והוא מתאים במיוחד לטיפול בשיניים קדמיות שבורות. מדובר בחומר עמיד וחזק שלא מתנתק בקלות ממקומו ואשר קל לתקנו במקרה הצורך. עם זאת, הוא נודע בתור חומר שסופג פיגמנטים ולכן צבעו עשוי להשתנות.

שנית, למינייט נחשב לחומר הנפוץ ביותר לציפוי שיניים. ציפוי זה נחשב חזק ועמיד והוא נודע בשל עמידותו בפני פגיעות שונות העשויות להיווצר בעקבות חריקת שיניים, לעיסה של אוכל קשה במיוחד וכדומה. מאחר שמדובר בחומר גמיש, הוא מהווה בחירה מעולה לשם סגירה של רווחים בין השיניים, הארכה של שיניים שחוקות או עיצוב מחדש של שיניים בעלות צורה בעייתית או מעוותת. כמו כן, מדובר בציפוי מעולה עבור מי שמעוניין לתקן שברים וסדקים או להסתיר כתמים ותופעות שונות של פיגמנטציה בשיניים.

 

סוג נוסף של צ

מדובר בקונכיות דקות בהתאמה אישית המכסות את המשטח הקדמי של השיניים כדי לשפר את המראה שלהן.
מדובר בקונכיות דקות בהתאמה אישית המכסות את המשטח הקדמי של השיניים כדי לשפר את המראה שלהן.

יפוי שיניים, שנחשב גם הוא איכותי ביותר, הוא ציפוי לומינירס. ציפוי זה מתקדם יותר מציפוי למינייט והולם מצבים שבהם המטופל מעוניין לתקן שיניים שחוקות וחסרות צבע. מאחר שמדובר בציפוי דק יותר מציפוי למינייט, הוא נראה טבעי יותר ולא משנה את צורתה או את תפקודה של השן באופן ניכר. מדובר בציפוי עמיד ביותר, אולם הוא לא מתאים לטיפול ברווחים גדולים בין השיניים.

ואולם, ציפויי E-MAX נחשבים לציפויי השיניים האיכותיים והמתקדמים ביותר הקיימים כיום. מדובר בחרסינה שעוברת תהליך דחיסה בחום גבוה ואשר נחשבת חזקה, עמידה ואסתטית יותר מכל הציפויים האחרים. מדובר על שיטה מעולה עבור מטופלים המעוניינים לתקן כתמים או פגמים שונים בשיניים, לצפות שיניים בעלות צבעים בעייתיים, לעצב מחדש שיניים עקומות או רקובות ואף להחליף ציפויים ישנים שלא ממלאים יותר את תפקידם כשורה. מדובר במילה האחרונה בתחום האסתטיקה הדנטלית, שכן ציפויי E-MAX מדגימים עמידות וחוזק חסרי תקדים וכן הם נודעים בשל העובדה כי הם שומרים על צבע אחיד ונקי לאורך שנים.

יתרונות וחסרונות של ציפויי שיניים

ציפוי שיניים הוא תהליך אסתטי יעיל ביותר, המאפשר למטופל לצאת לעולם עם חיוך חדש, נקי, מסודר ולבן. בשונה מהלבנת שיניים, שלא מתאימה לכל בעיות הפיגמנטציה שעשויות להופיע בשיניים, ציפוי שיניים הוא טיפול המתמודד עם כתמים ובעיות חמורות של צבע וריקבון ואף מאפשר לנו לעצב מחדש את הצורה של השיניים, לטפל ברווחים ביניהן ולשמור על חיוך אסתטי במשך שנים ארוכות. מאחר שמדובר בתהליך מהיר ויעיל, נראה כי הוא מהווה חלופה מצוינת לתהליכי יישור השיניים הארוכים והמסורתיים. ציפוי השיניים, כאמור, סוגר רווחים בקלות ובמהירות – דבר שעשוי לארוך שנים כשמדובר בטיפול אורתודנטי סטנדרטי.

כמו כן, ציפויי שיניים המבוססים על חרסינה נחשבים חזקים במיוחד והם עמידים לאורך שנים. ציפויים אלה עמידים בפני פציעות פה שונות, סדקים ושברים, והם חסינים בפני גורמים שונים העשויים להביא לשינויי צבע או להיווצרות של כתמים על השיניים. בשל כך, הם מספקים מראה בוהק ולבן וצבעם לא משתנה במשך שנים. חשוב לזכור כי לעומת ציפויי חרסינה, ציפוי המבוסס על קומפוזיט נוטה להישחק ולספוג צבעים לאורך זמן. נוסף לכך, התהליך של הדבקת ציפויי השיניים לא כרוך בכאבים ורק במקרים מסוימים מעורבת הרדמה מקומית. כמובן, ייתכן שהשחזת השיניים תביא להתפתחותה של רגישות מסוימת באזור, אולם מדובר על תופעת לוואי זניחה שחולפת עם הדבקת הציפויים. מעניין לציין שלציפויי שיניים יש גם יתרונות רפואיים: בשל העובדה שהם צמודים לשיניים, הם מגינים עליהן מפני הצטברות של פלאק וכך שומרים גם על החניכיים במצב טוב ובריא.

ואולם, ישנם גם חסרונות אחדים לציפויי שיניים. ראשית, מדובר בטיפול יקר יחסית. מובן שהמחירים משתנים מקליניקה לקליניקה ובהתאם לסוג הציפוי, אולם באופן כללי נראה כי הטיפול דורש השקעה כלכלית. בעוד ציפוי קומפוזיט נחשב לזול ביותר, ציפויי החרסינה יקרים ועשויים להגיע למחירים של אלפי שקלים עבור ציפוי של שן אחת. כמו כן, לאחר הדבקת הציפויים אין אפשרות לשנות או לתקן אותם, ולכן כל שינוי בעתיד ידרוש הסרה של הציפויים הישנים והרכבה של חדשים – דבר שיכתיב, כמובן, תשלום נוסף. מעבר לזה, חשוב לזכור שהשחזה של השיניים מחלישה אותן ועשויה להביא להתפתחות של סיבוכים רפואיים.

ציפוי שיניים, הידוע גם כציפוי שיניים, הוא טיפול שיניים קוסמטי פופולרי בטורקיה.
ציפוי שיניים, הידוע גם כציפוי שיניים, הוא טיפול שיניים קוסמטי פופולרי בטורקיה.

יתרונות וחסרונות של ציפויי E-MAX

כאמור, ציפויי E-MAX נחשבים לציפויים הטובים ביותר המוצעים כיום, ויש להם מספר יתרונות מובהקים ביחס לחומרים אחרים המשמשים לציפוי שיניים. ראשית, ציפויי E-MAX מגיעים במגוון רחב של צבעים, גוונים ותת-גוונים, וזה מאפשר התאמה מושלמת של הציפוי החדש לשיניים הקיימות. כמו כן, מדובר בחומר חזק ביותר, אשר המבנה האלסטי שלו דומה במיוחד למבנה האלסטי של השיניים. נוסף לכך, כאמור, מדובר בחומר עמיד ביותר, שנותר במקומו 15 שנים בממוצע.

עם זאת, ישנם גם מספר חסרונות לציפויי E-MAX. החיסרון המרכזי של ציפוי מסוג זה נוגע לעובדה שהוא כרוך בהשחזה של השיניים בתור הכנה להדבקת הציפויים. ואולם, כיום נראה כי מדובר בהשחזה מינימלית ביותר שלא פוגמת בשיניים. כמו כן, חיסרון נוסף הוא המחיר: מדובר בציפויים יקרים שעולים בממוצע 2,500-4,000 ש"ח לשן.

לסיכום

התקנה של ציפויי שיניים היא תהליך פשוט ויעיל עבור כל מי שמעוניין בחיוך נוצץ ולבן. כמובן, מדובר בתהליך שיש לשקול היטב, שכן הוא כולל (כמעט תמיד) השחזה של השיניים והשקעה כלכלית לא מבוטלת. עם זאת, מדובר בטיפול המעניק למטופלים חיוכים מושלמים בהתאם למצבים האינדיבידואליים שלהם ולכן נראה שהוא הולך ונעשה פופולרי יותר ויותר בקרב כל פלחי האוכלוסייה.

Facebook
WhatsApp

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו!

הקהילה האיכותית בישראל לטיפולי שיניים בטורקיה

ציפויי חרסינה לשיניים – הטרנד שכבש את העולם, מעודכן ל- 2021

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!