ציפוי למינייט – המדריך המקוצר עם כל מה שאתם צריכים לדעת ב-2023

e

ציפוי למינייט – המדריך המקוצר עם כל מה שאתם צריכים לדעת ב-2023

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

הביקוש לחיוך מושלם הולך וגובר בשנים האחרונות, אולם הכול התחיל כבר לפני כמה עשורים, כשעלה הצורך לספק לשחקנים הוליוודיים חיוכים צחורים ואסתטיים. מאז, נוצר בחברה המערבית סטנדרט גבוה בכל הנוגע לחיוכים: כולם רוצים שיניים לבנות, נקיות, ישרות, ללא מרווחים וללא כתמים או סימני שחיקה. בשל הצורך הזה, שהלך ונעשה נפוץ יותר ויותר גם בקרב אנשים מן היישוב (ולא רק בקרב סלבריטאים), התחום המתקדם של רפואת שיניים אסתטית הביא לפיתוחן של שיטות רבות לטיפולי אסתטיקה דנטלית – טיפולים הנגישים לכולם.

אחת מן המתודות הטרנדיות ביותר לתיקונים אסתטיים בחלל הפה היא ציפוי שיניים. ואולם, ישנם סוגים רבים של ציפויי שיניים המוצעים כיום בקליניקות בארץ ובעולם, ונראה כי מטופלים, לעתים, מתקשים לבחור בסוג הציפוי המתאים למצבם: ציפוי Emax, ציפוי קומפוזיט, ציפוי למינייט או אחרים. כמובן, ההחלטה צריכה להתקבל תוך דיאלוג עם רופא שיניים מומחה ובהתאם לרצונותיו של המטופל.

מהו ציפוי למינייט (porcelain veneers or dental porcelain laminates)?

כאמור, בכל הנוגע לציפוי שיניים, הרשת מלאה במושגים מבלבלים שננסה לבאר את חלקם כאן. ציפוי למינייט הוא ציפוי חרסינה – מן האיכותיים ביותר המוצעים כיום בשוק. למעשה, מדובר על עלים דקיקים העשויים מחרסינה, אשר מודבקים על חזית השן ויוצרים מראה טבעי, אסתטי ואחיד. הציפויים הללו עמידים בפני חומרים שונים, לא מתבלים, לא נשחקים, לא ניזוקים מחומרים מכתימים (כמו שוקולד, ניקוטין, קפה ואלכוהול), ומשמרים חיוך צחור לאורך שנים. סקרים מראים כי למינייט הוא החומר הנפוץ ביותר כיום לציפוי שיניים.

בשל עמידותו בפני נזקים שונים העשויים להיווצר בעקבות חריקת שיניים, לעיסה של אוכל קשה במיוחד, עישון, צריכת אלכוהול וכדומה, ציפוי למינייט נחשב חזק ועמיד. עם זאת, מדובר בחומר גמיש, ולכן הוא מהווה בחירה מעולה עבור מטופלים המעוניינים לטפל לא רק בבעיה של צבעים וכתמים, אלא גם בסגירה של רווחים בין השיניים, הארכה של שיניים קצרות, שחוקות או שבורות או עיצוב מחדש של קשת שיניים בעלת צורה מעוותת. כמו כן, כאמור, זהו טיפול מצוין עבור מטופלים המבקשים לתקן שברים וסדקים בשיניים או לכסות כתמים ולתקן תופעות שונות של שינויי צבע בשיניים.

כיצד מתבצע ציפוי למינייט לשיניים?

אף על פי שמדובר בטיפול משנה חיים, התהליך עצמו של מדידת השיניים, ייצור עלי החרסינה והרכבתם בפה הוא תהליך קצר ופשוט שאפשר להשלים תוך עשרה ימים – ולפעמים אף פחות מזה. ככלל, מדובר בתהליך המורכב מסדרה של שניים עד שלושה מפגשים שבהם המטופל ורופא השיניים משוחחים על המטרות של ציפוי השיניים, מתאמים ציפיות ועורכים מדידות של השיניים. לאחר מכן, הרופא מכין את השיניים בהתאם לציפוי הנבחר ולעתים משחיז אותן, כך שהציפויים יתמקמו במדויק על גבי השיניים וימלאו את תפקידם לא רק מבחינה אסתטית אלא גם מבחינה פונקציונלית.

בהמשך התהליך, הרופא מציג למטופל הדמיה דיגיטלית של החיוך שלו לאחר הרכבת הציפויים. אם המטופל מרוצה מן ההדמיה, הרופא ממשיך בתהליך, ואם המטופל מעוניין לבצע שינויים כאלה או אחרים, זהו הרגע שבו הוא נדרש להביע את דעתו – משום ששינוי הציפויים לאחר הדבקתם הוא מסובך ומורכב, ולעתים בלתי אפשרי (תמיד אפשר, עם זאת, לבצע ציפוי חדש במקרה הצורך). אם כן, לאחר עיצובם וייצורם של הציפויים במעבדה המתמחה באסתטיקה דנטלית, מתבצעת ההרכבה שלהם על גבי השיניים. מדובר בתהליך מהיר וקל שלא דורש הרדמה ואשר נמשך בין ארבעים דקות לשעה. בתום ההדבקה של ציפויי השיניים, המטופל זוכה בחיוך החדש שלו.

מהם היתרונות של ציפוי למינייט?

כאמור, ציפוי למינייט הוא אפשרות מצוינת עבור מי שמעוניין בביצוע של ציפוי חרסינה לשיניים. זהו תהליך מהיר וקל, שלא דורש הרדמה או ביקורים רבים במרפאת השיניים, ואשר תוצאותיו משביעות את רצון המטופלים בדרך כלל. כמו כן, מאחר שהציפוי לא כרוך בהשחזה מאסיבית של השיניים, מדובר בתהליך הפיך – כך שגם אם המטופל איננו מרוצה, ישנה אפשרות להסיר את הציפויים (עם זאת, הסרת הציפויים היא טיפול לא פשוט בעלות גבוהה). נוסף לכך, יתרון חשוב של ציפוי למינייט הוא שאפשר להרכיבו על גבי כתרים וגשרים ישנים.

מהם החסרונות של ציפוי למינייט?

ראשית, מדובר בטיפול שאי אפשר לבצע על שן אחת בלבד או על שיניים בודדות, אלא על קשת שיניים שלמה (ארבע שיניים סמוכות לפחות). כמו כן, בשל עוביו הדק של הציפוי, הטיפול לא מאפשר להעלים הבדלי צבע עזים. נוסף לכך, מאחר שציפוי שיניים הוא טיפול אסתטי, מדובר בטיפול יקר יחסית (כאן תוכלו לקרוא על "כמה עולה ציפויי שיניים").

כמה עולה ציפוי למינייט?

אחד הגורמים שעשויים להשפיע על החלטתו של מטופל בנוגע לביצוע של ציפוי למינייט הוא מחיר הטיפול. כמובן, מחיר הטיפול משתנה ממרפאה למרפאה בהתאם לניסיון של הרופא המטפל, המומחיות והמוניטין שלו והמעבדה שאיתה הוא עובד, אך נראה כי ציפוי למינייט עולה בממוצע 2,000-3,500 ש"ח לשן ברוב הקליניקות בארץ. לעומת זאת, הטיפול עולה בחוץ לארץ הרבה פחות (למשל, בטורקיה, מחיר הטיפול עשוי להגיע לשליש מהמחיר שלו בארץ שווה לקרוא עוד אודות טיפולי שיניים בטורקיה).

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על טיפולי שיניים

סיפורי לקוחות

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו!

הקהילה האיכותית בישראל לטיפולי שיניים בטורקיה

ציפויי חרסינה לשיניים – הטרנד שכבש את העולם, מעודכן ל- 2021

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

חייגו עכשיו לייעוץ מיידי דילוג לתוכן