7 טיפים לפני שאתם עוברים השתלת שיניים

טיפים לפני שאתם עוברים השתלת שיניים

7 טיפים לפני שאתם עוברים השתלת שיניים

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

השתלת שיניים היא הליך שמתבצע במספר שלבים הנפרשים על פני מספר חודשים. חלק בלתי נפרד מהתקנת שתלי השיניים כרוך בביצוע פעולות כירוגיות פולשניות, ולאלו כדאי להכין את גופכם מראש. לכן בסקירה להלן בחרנו לשתף אתכם בשבעה טיפים שיעזרו לכם גם בשלבי ההכנה לטיפול, וגם בהתנהלות לאחריו, שתקל על החלמתכם ותשתפר את סיכויי ההצלחה של ההשתלה.

טיפים להיערכות נכונה להשתלת שיניים 

מתכננים לעבור השתלת שיניים בטורקיה או בכל מקום אחר בקרוב? להלן 7 טיפים שיסייעו לכם להיערך כראוי להליך, להחלים ממנו בקלות ולהגיע לתוצאה הכי משביעת רצון:

1. פנו לבדיקת שיניים מקיפה לפני ההליך ולטיפול שיננית

לא משנה אם בחרתם לבצע השתלת שיניים בארץ, בטורקיה או בכל מקום אחר. קביעת תור לבדיקה אצל רופא שיניים היא קריטית להערכת מצב הפה והלסת שלכם שבהתאם לה – ניתן לקבוע אם אתם מועמדים מתאימים להשתלת שיניים. רופא השיניים שלכם יבדוק את בריאות הפה שלכם על ידי ביצוע צילומי שיניים, בדיקה ידנית ועיון בתיק הרפואי שלכם. זהו הבסיס לקביעת תוכנית הטיפול שלכם שעשויה לכלול מספר פעולות להכנת השיניים והלסת שלכם להליך ההשתלה כמו גם לשמירה על בריאותכם לאורך הדרך. על סמך תוצאות הבדיקה, רופא השיניים יגבש את מתווה הטיפול שיספק לכם מענה אופטימלי ובטיחותי. 

כחלק מההכנות, רופא השיניים שלכם עשוי להמליץ על פנייה לניקוי שיניים אצל שיננית כדי להבטיח שהשתלת השיניים מתבצעת כאשר הפה נקי ובמצב אופטימלי מבחינת הגיינה. 

2. בדקו עם הרופא שלכם אם יש צורך ליטול אנטיביוטיקה מראש או לאחר ביצוע ההליך

מטופלים מדוכאי חיסון או בעלי מערכת חיסונית חלשה, עשויים לקבל מרופא השיניים מרשם לתרופה אנטיביוטית לפני ואחרי כל ניתוח פה. זאת על מנת למנוע זיהומים ולוודא שהגוף לא ידחה את השתלים.

3. בררו איזה סוג הרדמה תעברו לקראת הניתוח ומה משך הצום הנדרש בהתאם לכך

חשוב לברר מראש האם השתלת השיניים תתבצע תחת טשטוש (סדציה) או הרדמה מלאה. במקרה של השתלת שיניים בהרדמה מלאה, תצטרכו לצום במשך 12 שעות לפני תחילת הניתוח. 

4. הקפידו ללבוש בגדים רפויים ונוחים בזמן טיפולי ההכנה להשתלה ובפרט בהליך הנחת השתלים עצמו

זה אמנם עשוי להישמע כמו חלק זניח יחסית בהיערכות להליך של השתלת שיניים. יחד עם זאת, מאחר והשתלות שיניים הן פעולה ניתוחית לכל דבר ועניין, חשוב למזער עד כמה שניתן כל אלמנט חיצוני וסביבתי שעלול לגרום לכם לאי נוחות תוך כדי הפרודצורה ובשלבי ההתאוששות ממנה.

5. פנו לעצמכם זמן מספק להחלמה מן ההליך

לאחר כל הליך כירורגי ובפרט במקרה של ניתוחי פה ולסת, ניתן לצפות לאי נוחות, כאבים ונפיחות מסוימת, כך שתצטרכו לאפשר לעצמכם לנוח כמו שצריך כדי להחלים מהשתלת השיניים בתוך זמן סביר. 

ההמלצה שלנו אליכם היא לארגן לעצמכם מראש כמה ימי חופש ומנוחה, על ידי ביצוע כמה סידורים חשובים לפני השתלת השיניים וההכנות אליה: 

  • הצטייד מראש במזון רך ומשככי כאבים.
  • בקשו יומיים חופש מהעבודה והימנעו מתכנון פעילויות מחוץ לבית. 
  • אל תעמיסו על עצמכם בשבוע שלאחר הניתוח.
  • קחו הפסקה מפעילות גופנית.
  • בקשו ממשפחה או חברים עזרה לטיפול בילדים ובמשק הבית ביומיים הראשונה שלאחר ההשתלה.

6. הפסיקו לעשן

עישון לא רק מעכב את תהליך הריפוי מהשתלות שיניים, אלא נוטה גם להחליש את הלסתות שיציבותן ועמידותן היא הבסיס להצלחת השתלת השיניים והשמירה על בריאות הפה. 

7. הימנעו משתיית אלכוהול

אף ששתיית משקה אלכוהולי מדי פעם לא אמורה להוות בעיה, שתייה מופרזת של אלכוהול עלולה להוביל לרגישות בשיניים, שעלולה לגרום לכאבים בפה ולעכב את ההחלמה מהשתלת השיניים.

האופן שבו תטפלו בעצמכם לקראת השתלת השיניים ולאחריה בהכרח ישפיע על המהירות שבה תתאוששו מההליך ועל איכות התוצאה. אף שההכנה עשויה להישמע מייגעת, אל דאגה. רופא השיניים שלכם ידריך אתכם בכל שלב ושלב. 

כך היערכות נכונה להשתלת שיניים תסייע להשגת התוצאה הרצויה

הטיפ החשוב ביותר בהיערכות להשתלת שיניים, שיאפשר לכם להבטיח במידה רבה את הצלחת ההליך, ההחלמה המהירה ממנו וכמובן, גם את שביעות רצונכם מהתוצאה – הוא לבחור במנתח פה ולסת איכותי שמבצע מאות ניתוחי השתלות שיניים מדי שנה. חשוב כמובן, גם להביא בחשבון את עלות השתלת השיניים שיכולה להיאמד בסכומים משמעותיים מאוד, ובפרט כאשר ההליך מבוצע בידי רופא שיניים מנוסה, אמין ומקצועי. לא אחת, ישראלים הזקוקים להשתלות שיניים מתפשרים על הרמה המקצועית של הרופא המנתח ולו משיקולי עלות. החדשות המעודדות הן שכיום כבר אין צורך להתפשר על בריאות ואסתטיקת הפה והלסת, היות וניתן להוזיל את עלות ההליך על ידי פנייה להשתלת שיניים בחו"ל ובטורקיה בפרט.

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על טיפולי שיניים

סיפורי לקוחות

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו!

הקהילה האיכותית בישראל לטיפולי שיניים בטורקיה

ציפויי חרסינה לשיניים – הטרנד שכבש את העולם, מעודכן ל- 2021

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

חייגו עכשיו לייעוץ מיידי דילוג לתוכן