מחירים של ציפוי שיניים – כמה זה באמת עולה? המחירים שמנסים להסתיר ממכם נחשפים

יישור שיניים בטורקיה – כל מה שצריך לדעת על השיטות השונות והמחירים בשוק

מחירים של ציפוי שיניים – כמה זה באמת עולה? המחירים שמנסים להסתיר ממכם נחשפים

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

בעוד תחום האסתטיקה הדנטלית הולך ומתרחב בארץ ובעולם, עוד ועוד טיפולים ומתודות לשיפור מראה השיניים ועיצוב החיוך מוצעים למטופלים המעוניינים לתקן פגמים בשיניים. בשונה מהלבנת שיניים, ציפוי שיניים נחשב טיפול יעיל מאוד להתמודדות עם כתמים על השיניים, בעיות של פיגמנטציה וצורה, שיניים שחוקות, רקובות או שבורות, חוסר של חומר שן ואף רווחים בין השיניים או בעיות שונות הקשורות לצפיפות או עיוות של השיניים. בשל כך, מחירו של הטיפול נחשב יקר ביחס לטיפולי שיניים אחרים ונע בין 500 ש"ח (בציפוי קומפוזיט) ל-5,000 ש"ח לשן (בציפוי חרסינה יוקרתי). ומה לגבי המחירים בחוץ לארץ?

מחיריהם של ציפויי קומפוזיט

כידוע, ציפוי קומפוזיט נחשב לציפוי זול יחסית ונראה כי זו אחת הסיבות המרכזיות לבחירה של מטופלים רבים בשיטה זו. אף על פי שמדובר בחומר חזק (החומר שבו משתמשים כדי לבצע סתימות לבנות), הוא מחזיק בממוצע 5-10 שנים בלבד (לעומת ציפויי חרסינה, שעשויים להחזיק מעמד עד 15 שנה) – אולם חיבור של ציפוי שהתנתק וחידוש של ציפויים קיימים הם תהליכים פשוטים ומהירים. המחיר של ציפוי קומפוזיט נע בין 500 ל-1,500 ש"ח לשן.

העלות של ציפוי שיניים עשויה להשתנות בהתאם למספר גורמים כגון מספר השיניים, החומר המשמש ומיקום מרפאת השיניים.
העלות של ציפוי שיניים עשויה להשתנות בהתאם למספר גורמים כגון מספר השיניים, החומר המשמש ומיקום מרפאת השיניים.

מחיריהם של ציפויי למינייט

כידוע, למינייט הוא החומר הפופולרי ביותר בתחום של ציפויי השיניים: הוא חזק, נקי, בעל עמידות גבוה בפני צבעי מאכל ונזקי עישון ומתאים לא רק לחיפוי של שיניים רקובות או מוכתמות אלא גם לצמצום או סגירה מלאה של רווחים בין שיניים. מאחר שמדובר בחומר אשר נותר בפה ללא שחיקה במשך שנים ארוכות – לפעמים אף עשרים שנה – מחירו גבוה יותר באופן משמעותי מזה של ציפוי קומפוזיט: ציפוי למינייט עולה בממוצע 2,000-3,500 ש"ח לשן, אך כדאי לזכור שהמחירים משתנים ממרפאה למרפאה.

מחיריהם של ציפויי לומינירס

ציפוי לומינירס נודע בשל האיכויות השונות שלו ונחשב לאחת מפריצות הדרך החשובות ביותר בשנים האחרונות בתחום האסתטיקה הדנטלית: לא רק שמדובר בחומר עמיד וחזק ביותר ובעל צבע מצוין לציפוי שיניים, הוא אף מתאים במיוחד לסגירה של רווחים ועיצוב מחדש של שיניים עקומות. לעומת למינייט, מדובר בציפוי דקיק במיוחד שלא מצריך השחזה של השן או שינוי של המבנה שלה. בשל כך, מדובר בציפוי יקר יחסית שמחירו נע בין 2,500 ל-3,500 ש"ח לשן.

ציפויי חרסינה נוטים להיות יקרים יותר מציפוי מרוכבים.
ציפויי חרסינה נוטים להיות יקרים יותר מציפוי מרוכבים.

מחיריהם של ציפויי E-MAX

אף על פי שהציפויים שהוזכרו למעלה נחשבים מעולים, אין ספק כי ציפוי E-MAX הוא הטיפול החם ביותר כרגע בתחום אסתטיקת הפה. ציפויי E-MAX מאופיינים בכך שאפשר לעצב אותם במגוון רחב של צבעים, גוונים ותת-גוונים, וזה מאפשר התאמה מושלמת של הציפוי החדש לשיניים הקיימות בפה. כמו כן, מדובר בחומר חזק ועמיד במיוחד בפני נזקים פוטנציאליים שעשויים לפגוע בצבע או בצורה של השיניים: בדרך כלל, ציפוי E-MAX יכול להישאר במקומו במשך 15 שנים. מאחר שמדובר בחומר שעובר תהליך של דחיסה, שבעקבותיו הוא נעשה חזק, עמיד ובעל צבע וטקסטורה מצוינים לציפוי שיניים, מחירו גבוה יותר ביחס לציפויים האחרים. בדרך כלל, מחירו של ציפוי E-MAX נע בין 3,000 ל-5,000 ש"ח לשן.

מרפאות פרטיות, קופות חולים או קליניקות בחוץ לארץ

כפי שתואר למעלה, ציפוי שיניים במרפאות פרטיות בארץ עולה אלפי שקלים. המחירים נעים ומשתנים בהתאם למספר גורמים, בהם סוג הציפוי, מספר השיניים הזקוקות לציפוי, הוותק והניסיון של הרופא המטפל, המעבדה שמייצרת את ציפויי השיניים ואשר איתה עובדת המרפאה וכן שאלת האחריות על הציפויים. מאחר שהשוק מוצף כיום במרפאות שמציעות את הטיפול האסתטי, מומלץ לבצע השוואת מחירים לפני קבלת ההחלטה הסופית.

העלות של ציפוי שיניים בדרך כלל נמוכה יותר במדינות כמו טורקיה, תאילנד ומקסיקו בהשוואה לארצות הברית ואירופה.
העלות של ציפוי שיניים בדרך כלל נמוכה יותר במדינות כמו טורקיה, תאילנד ומקסיקו בהשוואה לארצות הברית ואירופה.

אשר לסבסוד של קופות החולים, יש לציין כי קופות החולים כללית, מאוחדת ומכבי אכן מציעות טיפולי שיניים אסתטיים, כמו ציפויי שיניים, אולם המחירים שהן מציעות לא שונים באופן משמעותי מהמחירים בקליניקות הפרטיות.

עם זאת, אחת מן האפשרויות להוזלה של הטיפול היא בחירה בקליניקה בחוץ לארץ – ובמיוחד בטורקיה. כידוע, טורקיה היא מעצמה של רפואה אסתטית ובשל כך לא רק שהמקצועיות של הרופאים הטורקים היא מהגבוהות בעולם, אלא גם מחירי הטיפולים אצלם זולים יותר באופן ניכר. למשל, כשמדובר בציפויי שיניים, המחיר הממוצע לציפוי שן בטורקיה הוא שליש מהמחיר הממוצע בישראל.

לסיכום

מאחר שמדובר בטיפול אסתטי ולאו דווקא בטיפול רפואי-בריאותי, מחירו של טיפול לציפוי השיניים יקר ועשוי להסתכם בעשרות אלפי שקלים. עם זאת, ציפוי שיניים מהווה פתרון עבור מטופלים ומטופלות רבים שחשים חוסר ביטחון בשל הפגמים בשיניים שלהם, ולכן נראה שעל אף המחיר, רבים מהם בוחרים לבצע אותו ולזכות בחיוך מושלם. לפני ביצוע הטיפול, כמובן, כדאי לערוך השוואת מחירים, לשקול את האפשרות של ביצוע הטיפול בטורקיה, ולבחור בסוג הציפוי המתאים ביותר למצב.

אז מה באמת קובע את המחירים של ציפויים לשיניים?

ציפויי שיניים הם קונכיות דקות העשויות מחרסינה או זירקוניה, המתחברות לחלק הקדמי של השיניים. הציפויים עוזרים לשפר את מראה השיניים על ידי כיסוי של פגמים כמו כתמים, סדקים או רווחים. ציפויים דנטליים יכולים לשפר את צבע השיניים, הצורה והגודל שלהן, ולספק לחיוך שלכם מראה טבעי ומרשים במיוחד.

העלות של ציפויים דנטליים יכולה לנועבין 500 ש"ח בציפוי קומפוזיט ולהגיע עד ל-5,000 ש"ח לשן בציפוי חרסינה יוקרתי. המחיר הסופי של ציפויי שיניים תלוי בגורמים כמו מיקום המרפאה, רמת המומחיות של רופא השיניים ומידת המורכבות המקרה שלכם.

ציפויים מאוחים למתכות הם בדרך כלל זולים יותר מציפוי חרסינה וזירקוניה בשל ההבדל בחומר ובתהליך הייצור. ציפוי מאוחה למתכת דורש שימוש בחומרים פחות יקרים וטכניקות ייצור פשוטות יותר. עם זאת, ייתכן שמידת האסתטיקה שלהם תפגע שכן המראה והשקיפות של חרסינה וזירקוניה הופך אותם לאופציה חסכונית יותר בטווח הארוך.

מספר גורמים יכולים להשפיע על העלות של ציפויי שיניים. אלה כוללים את מספר הציפויים הנדרש, סוג החומר בו נעשה שימוש (כמו זירקוניה או חומר מאוחה למתכת), מורכבות המקרה, המיקום של מרפאת השיניים, הניסיון והמוניטין של רופא השיניים, כל טיפול נוסף אשר נדרש, וכמובן גם איכות הציפויים.

למרות שלא נהוג לנהל משא ומתן על דמי רופא שיניים, אתם עדיין יכולים לברר לגבי תכניות תשלום או אפשרויות מימון שעשויות לעזור לכם להפוך את העלות לקלה יותר. חלק מחברות הביטוח עשויות להציע מימון חלקי מסוים, מומלץ לבדוק מול חברת הביטוח שלכם אם היא יכולה לסייע לכם. היום אתם יכולים לעבור טיפול ציפוי שיניים בחו"ל, בטורקיה בפרט, ולשלם חצי או שליש מהמחיר שתדרשו לשלם בארץ.

כן, יש חלופות זולות יותר לציפויי שיניים שעשויות להתאים למטופלים בעלי תקציב דל יותר. הדבקת שיניים היא אופציה חסכונית בה הרא המומחה מורח חומר בצבע הטבעי של השן ומעצב אותו כדי לשפר את מראה השיניים. בנוסף לכך, גם טיפולי הלבנת שיניים יכולים לשדרג את החיוך שלכם בעלות נמוכה יותר. עם זאת, חשוב להתייעץ עם רופא השיניים שלכם כדי לקבוע את האפשרות המתאימה ביותר בהתבסס על הצרכים והציפיות האישיים שלכם.

כדי לשמור על אורך החיים של ציפויי השיניים החדשים שלכם, מומלץ להקפיד על היגיינת פה טובה הכוללת צחצוח פעמיים ביום לפחות ושימוש בחוט דנטלי באופן קבוע. הימנעו מהרגלים כגון אכילת מאכלים קשים, לעיסת קרח או פתיחת אריזות עם השיניים שלכם. בנוסף, התמידו בבדיקות ובניקוי שיניים באופן סדיר כדי לשמור על איכות הציפויים שלכם.

ציפוי שיניים יכולים לשפר באופן משמעותי את החיוך שלכם ובכך גם לחזק את הביטחון העצמי שלכם. למרות שהציפויים עשויים לדרוש השקעה, אנשים רבים בוחרים ליהנות ממגוון היתרונות שלהם בטווח הארוך עם השקעה משתלמת ביותר בבריאות השיניים, מראה השיניים והרווחה הנפשית הכללית.

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על טיפולי שיניים

סיפורי לקוחות

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו!

הקהילה האיכותית בישראל לטיפולי שיניים בטורקיה

ציפויי חרסינה לשיניים – הטרנד שכבש את העולם, מעודכן ל- 2021

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Call Now Buttonחייגו עכשיו לייעוץ מיידי דילוג לתוכן