מחירים של ציפוי שיניים – כמה זה באמת עולה? המחירים שמנסים להסתיר ממכם נחשפים

מחירים של ציפוי שיניים – כמה זה באמת עולה? המחירים שמנסים להסתיר ממכם נחשפים

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

בעוד תחום האסתטיקה הדנטלית הולך ומתרחב בארץ ובעולם, עוד ועוד טיפולים ומתודות לשיפור מראה השיניים ועיצוב החיוך מוצעים למטופלים המעוניינים לתקן פגמים בשיניים. בשונה מהלבנת שיניים, ציפוי שיניים נחשב טיפול יעיל מאוד להתמודדות עם כתמים על השיניים, בעיות של פיגמנטציה וצורה, שיניים שחוקות, רקובות או שבורות, חוסר של חומר שן ואף רווחים בין השיניים או בעיות שונות הקשורות לצפיפות או עיוות של השיניים. בשל כך, מחירו של הטיפול נחשב יקר ביחס לטיפולי שיניים אחרים ונע בין 500 ש"ח (בציפוי קומפוזיט) ל-5,000 ש"ח לשן (בציפוי חרסינה יוקרתי). ומה לגבי המחירים בחוץ לארץ?

מחיריהם של ציפויי קומפוזיט

כידוע, ציפוי קומפוזיט נחשב לציפוי זול יחסית ונראה כי זו אחת הסיבות המרכזיות לבחירה של מטופלים רבים בשיטה זו. אף על פי שמדובר בחומר חזק (החומר שבו משתמשים כדי לבצע סתימות לבנות), הוא מחזיק בממוצע 5-10 שנים בלבד (לעומת ציפויי חרסינה, שעשויים להחזיק מעמד עד 15 שנה) – אולם חיבור של ציפוי שהתנתק וחידוש של ציפויים קיימים הם תהליכים פשוטים ומהירים. המחיר של ציפוי קומפוזיט נע בין 500 ל-1,500 ש"ח לשן.

מחיריהם של ציפויי למינייט

כידוע, למינייט הוא החומר הפופולרי ביותר בתחום של ציפויי השיניים: הוא חזק, נקי, בעל עמידות גבוה בפני צבעי מאכל ונזקי עישון ומתאים לא רק לחיפוי של שיניים רקובות או מוכתמות אלא גם לצמצום או סגירה מלאה של רווחים בין שיניים. מאחר שמדובר בחומר אשר נותר בפה ללא שחיקה במשך שנים ארוכות – לפעמים אף עשרים שנה – מחירו גבוה יותר באופן משמעותי מזה של ציפוי קומפוזיט: ציפוי למינייט עולה בממוצע 2,000-3,500 ש"ח לשן, אך כדאי לזכור שהמחירים משתנים ממרפאה למרפאה.

מחיריהם של ציפויי לומינירס

ציפוי לומינירס נודע בשל האיכויות השונות שלו ונחשב לאחת מפריצות הדרך החשובות ביותר בשנים האחרונות בתחום האסתטיקה הדנטלית: לא רק שמדובר בחומר עמיד וחזק ביותר ובעל צבע מצוין לציפוי שיניים, הוא אף מתאים במיוחד לסגירה של רווחים ועיצוב מחדש של שיניים עקומות. לעומת למינייט, מדובר בציפוי דקיק במיוחד שלא מצריך השחזה של השן או שינוי של המבנה שלה. בשל כך, מדובר בציפוי יקר יחסית שמחירו נע בין 2,500 ל-3,500 ש"ח לשן.

מחיריהם של ציפויי E-MAX

אף על פי שהציפויים שהוזכרו למעלה נחשבים מעולים, אין ספק כי ציפוי E-MAX הוא הטיפול החם ביותר כרגע בתחום אסתטיקת הפה. ציפויי E-MAX מאופיינים בכך שאפשר לעצב אותם במגוון רחב של צבעים, גוונים ותת-גוונים, וזה מאפשר התאמה מושלמת של הציפוי החדש לשיניים הקיימות בפה. כמו כן, מדובר בחומר חזק ועמיד במיוחד בפני נזקים פוטנציאליים שעשויים לפגוע בצבע או בצורה של השיניים: בדרך כלל, ציפוי E-MAX יכול להישאר במקומו במשך 15 שנים. מאחר שמדובר בחומר שעובר תהליך של דחיסה, שבעקבותיו הוא נעשה חזק, עמיד ובעל צבע וטקסטורה מצוינים לציפוי שיניים, מחירו גבוה יותר ביחס לציפויים האחרים. בדרך כלל, מחירו של ציפוי E-MAX נע בין 3,000 ל-5,000 ש"ח לשן.

מרפאות פרטיות, קופות חולים או קליניקות בחוץ לארץ

כפי שתואר למעלה, ציפוי שיניים במרפאות פרטיות בארץ עולה אלפי שקלים. המחירים נעים ומשתנים בהתאם למספר גורמים, בהם סוג הציפוי, מספר השיניים הזקוקות לציפוי, הוותק והניסיון של הרופא המטפל, המעבדה שמייצרת את ציפויי השיניים ואשר איתה עובדת המרפאה וכן שאלת האחריות על הציפויים. מאחר שהשוק מוצף כיום במרפאות שמציעות את הטיפול האסתטי, מומלץ לבצע השוואת מחירים לפני קבלת ההחלטה הסופית.

אשר לסבסוד של קופות החולים, יש לציין כי קופות החולים כללית, מאוחדת ומכבי אכן מציעות טיפולי שיניים אסתטיים, כמו ציפויי שיניים, אולם המחירים שהן מציעות לא שונים באופן משמעותי מהמחירים בקליניקות הפרטיות.

עם זאת, אחת מן האפשרויות להוזלה של הטיפול היא בחירה בקליניקה בחוץ לארץ – ובמיוחד בטורקיה. כידוע, טורקיה היא מעצמה של רפואה אסתטית ובשל כך לא רק שהמקצועיות של הרופאים הטורקים היא מהגבוהות בעולם, אלא גם מחירי הטיפולים אצלם זולים יותר באופן ניכר. למשל, כשמדובר בציפויי שיניים, המחיר הממוצע לציפוי שן בטורקיה הוא שליש מהמחיר הממוצע בישראל.

לסיכום

מאחר שמדובר בטיפול אסתטי ולאו דווקא בטיפול רפואי-בריאותי, מחירו של טיפול לציפוי השיניים יקר ועשוי להסתכם בעשרות אלפי שקלים. עם זאת, ציפוי שיניים מהווה פתרון עבור מטופלים ומטופלות רבים שחשים חוסר ביטחון בשל הפגמים בשיניים שלהם, ולכן נראה שעל אף המחיר, רבים מהם בוחרים לבצע אותו ולזכות בחיוך מושלם. לפני ביצוע הטיפול, כמובן, כדאי לערוך השוואת מחירים, לשקול את האפשרות של ביצוע הטיפול בטורקיה, ולבחור בסוג הציפוי המתאים ביותר למצב.

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על טיפולי שיניים

סיפורי לקוחות

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו!

הקהילה האיכותית בישראל לטיפולי שיניים בטורקיה

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

דילוג לתוכן