מה עדיף? טיפולי שיניים בטורקיה או בישראל – כל הסודות נחשפים בתחקיר שערכנו

מה עדיף? טיפולי שיניים בטורקיה או בישראל – כל הסודות נחשפים בתחקיר שערכנו

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

אחת המגמות הבולטות בשנים האחרונות בקרב ישראלים היא ביצוע טיפולי שיניים בטורקיה. כידוע, לאורך שלושת העשורים האחרונים, טורקיה ביססה את מעמדה בתור אחד מהיעדים הנחשבים ביותר בעולם בכל הנוגע לטיפולים רפואיים וטיפולים אסתטיים – בין היתר, טיפולי שיניים. המקצועיות והמומחיות של הרופאים הטורקים מזכות אותם בכל שנה בעשרות אלפי מטופלים מכל העולם, אשר בוחרים בקליניקות בעלות המוניטין הממוקמות באיסטנבול ובערים נוספות בטורקיה. ואולם, ישנם מטופלים החוששים מביצוע טיפולים רפואיים במדינות זרות משום שהם מעדיפים להישאר קרובים לבית ולתקשר בקלות עם הרופא המטפל. בכל הנוגע לטיפולי שיניים, מובן שלכל החלטה יש מחיר – ומחיר הבחירה במרפאות ישראליות עשוי להיות גבוה.

האם כדאי לבצע טיפולי שיניים בטורקיה?

אפשר להבין מדוע השאלה הזו נשאלת על ידי מטופלים רבים שעומדים בפני טיפולי שיניים מורכבים: הבחירה לעבור טיפול רפואי בחוץ לארץ עשויה להיתפס כבחירה אמיצה, שכן היא כוללת, בפועל, טיסה למדינה זרה, שהייה במלון, אי-התמצאות במרחב ומכשולים תקשורתיים, הנובעים, לרוב, מאי-ידיעת השפה. כמובן, חששות אלה מתקבלים על הדעת ונראה כי הם עשויים להביע את מצוקתו של המטופל הישראלי בבואו לקבל החלטה. ואולם, מאחר שלכל מטבע יש שני צדדים, כדאי להביא בחשבון את העובדה כי הבחירה במרפאות הטורקיות טומנת בחובה גם יתרונות רבים. כאמור, עשרות אלפי מטופלים מכל העולם מחליטים בכל שנה כי יתרונות אלה עולים על החסרונות.

היתרון המקצועי

בעוד שאלת התלישות וחוסר ההתמצאות במדינה זרה מתקבלות על הדעת, עם דבר אחד אי אפשר להתווכח: טורקיה היא מעצמה בינלאומית של טיפולים רפואיים אסתטיים, ובהם טיפולי שיניים. לאורך העשורים האחרונים, טורקיה הלכה ומיקמה עצמה בראש רשימת המדינות המובילות בעולם מבחינה רפואית, וכיום היא נחשבת למדינה שחולשת על תחומים רבים בתעשיית האסתטיקה הדנטלית. המספרים העצומים של מטופלים מכל העולם שמגיעים בכל יום לטורקיה לשם ביצוע טיפולי שיניים מצביעים על כך שהרופאים הטורקים הם מן המקצועיים והמנוסים ביותר בעולם. בהקשר זה מעניין לציין כי רופאי שיניים רבים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכל שנה כדי להעשיר את ידיעותיהם בתחום, להשתתף בכנסים ובהשתלמויות וללמוד את המלאכה מהרופאים הטורקים.

היתרון הכלכלי

כמו כן, אחד היתרונות המובהקים של המרפאות הטורקיות קשור למחירים של הטיפולים שהן מציעות. בדומה להשתלות שיער, שמחירן בקליניקות הישראליות יכול להיות גבוה פי שניים או שלושה מהמחירים שלהן במרפאות הטורקיות, כך גם טיפולי שיניים עולים הרבה פחות בטורקיה. בהערכה גסה, אפשר לומר שטיפולי שיניים עולים בארץ, בממוצע, פי שלושה מאשר בטורקיה: החל מהלבנת שיניים, עבור בציפוי חרסינה לשיניים וכלה בהשתלת שיניים. כמובן, כאשר מדובר בטיפולים אסתטיים כמו ציפוי שיניים או הרכבה של כתרי זירקוניה – טיפולים שנחשבים איכותיים ויוקרתיים – ההבדלים במחירים בולטים אף יותר. כך, למשל, בעוד מחירם של כתרי זירקוניה בישראל נע בין 3,000 ל-5,000 ש"ח, בטורקיה מחירם נע בין 250 ל-500 דולר. (במאמר הבא חשפנו את מחירי כתרי הזירקוניה בטורקיה)

הליווי המקצועי והרגשי

נוסף ליתרון המקצועי של הרופאים הטורקים והמחירים הנוחים המוצעים במרפאות שלהם, חשוב לציין כי רוב המטופלים הישראלים, אשר בוחרים לעבור את טיפולי השיניים שלהם בטורקיה, נוטים לעשות זאת בליווי חברות ישראליות, שכל מטרתן כי היא תיווך וגישור בין המטופל והקליניקה המטפלת. חברות תיווך אלה מספקות למטופלים ליווי מקצועי ורגשי לאורך כל הדרך, ובהתקשרות איתן המטופל מקבל, בדרך כלל, חבילה שלמה הכוללת טיסות, שהייה במלון, נסיעות בתוך טורקיה וכמובן – טיפולי שיניים. מדובר בחברות מצוינות ובעלות מוניטין, אשר מנהלות את הגישור בין מטופלים ישראלים לרופאים טורקים במשך שנים, והניסיון שלהן מאפשר למטופלים ליהנות מתהליך חלק, רגוע ובטוח.

ובכל זאת, מהם החסרונות של טיפולי שיניים בטורקיה?

כאמור, ישנם מטופלים המביעים חשש מפני הבחירה במרפאות טורקיות. ואולם, כפי שתואר למעלה, רוב החששות מתפוגגים כאשר מבצעים את התהליך בליווי חברת תיווך. בתוך כך, מכשול השפה, מכשול ההתמצאות במדינה זרה ומכשול ההתקשרות עם הרופאים המטפלים נפתרים, שכן המטופל לא צריך לקחת אחריות על אף אחד מן האספקטים האלה. כמו כן, מטופלים אחרים עשויים לחשוש ממקרה שבו דבר מה יתרחש לאחר חזרתם ארצה, ואולם, מעניין לדעת כי ישנן קליניקות טורקיות אשר מקיימות שיתופי פעולה מלאים עם רופאים ישראלים, כך שהמטופלים (הישראלים) שלהן יכולים לקבל טיפולים, תיקונים ומפגשי ביקורת במרפאות ישראליות במקרה הצורך. עם זאת, מובן שישנם טיפולים שקל יותר לבצע בטורקיה, והם הטיפולים המהירים יחסית, אשר לא דורשים מעקב קבוע, כמו הרכבה של כתרי זירקוניה או ביצוע של ציפוי חרסינה לשיניים.

מהם היתרונות של המרפאות הישראליות?

אף על פי שטורקיה היא אחד מן המוקדים המרכזיים בעולם לביצוע טיפולי שיניים, יש לציין שהמרפאות הישראליות נחשבות גם הן מצוינות. רופאי השיניים הישראלים הם מקצועיים ובעלי מוניטין, אולם המחירים שהם גובים עבור טיפולי שיניים הם מהגבוהים בעולם. כמובן, ביצוע של טיפולי שיניים בארץ עשוי להקל על המטופל, שיכול לחזור לביתו ולנוח בתום הטיפול ולא צריך להתמודד עם טיסות ונסיעות אחרות. כמו כן, התקשורת עם הרופא פשוטה יותר וישנה תחושה שיש למי לפנות בעתיד במקרה הצורך.

לאממר המלא אודות "כתרי זירקוניה – יתרונות וחסרונות"

לסיכום

נראה כי טיפולי שיניים בטורקיה וכן טיפולי שיניים בישראל נושאים יתרונות וחסרונות. חשוב לזכור כי ההחלטה שלכם צריכה להתבסס על הנטייה האישית שלכם ולא על חוויות של אחרים. מובן כי התייעצות עם מטופלים אחרים, שכבר עברו את הטיפול, היא אחת הדרכים המעולות לקבלת החלטה מושכלת. מאחר שמדובר בטיפולים רציניים ולעתים גם בלתי הפיכים, כדאי לקבל את ההחלטה תוך התחשבות בצרכים, באורח החיים וביכולת הכלכלית שלכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מאמרים נוספים על טיפולי שיניים

סיפורי לקוחות

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו!

הקהילה האיכותית בישראל לטיפולי שיניים בטורקיה

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!