יישור שיניים בטורקיה – כל מה שצריך לדעת על השיטות השונות והמחירים בשוק

e

יישור שיניים בטורקיה – כל מה שצריך לדעת על השיטות השונות והמחירים בשוק

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

כולנו מכירים את המראה של חיוך משובץ בקוביות מתכת, שכן יישור שיניים הוא אחד מטיפולי השיניים בטורקיה הפופולריים ביותר. ישנן סיבות רבות לביצוע יישור שיניים: מדובר בטיפול שעוזר בהצבה מחדש של שיניים מסובבות, בולטות, מוטות או כאלה שנמצאות לחלוטין מחוץ לקשת השיניים. כמו כן, אחת הסיבות המרכזיות לביצוע יישור שיניים היא חוסר התאמה בין גודל הלסת לגודל השיניים. כאשר הלסת קטנה מדי והשיניים גדולות ביחס אליה, השיניים צומחות בצפיפות, וכאשר הלסת גדולה מדי והשיניים קטנות ביחס אליה, הן צומחות עם מרווחים ביניהן. מובן כי ישנם מקרים נוספים, שבהם הלסת העליונה גדולה מהלסת התחתונה (או להיפך) באופן שמביא לבליטה של כל קשת השיניים כלפי חוץ.

אף על פי שיישור שיניים הוא טיפול שנודע בתור טיפול אסתטי, חשוב לדעת כי יש לו משמעויות פונקציונליות ורפואיות חשובות לא פחות מאלה האסתטיות. במקרים רבים, מטופלים, אשר סובלים משיניים עקומות, צפופות, מרווחות או מקשת שיניים בולטת או מוטה, לא מסוגלים לסגור את הפה באופן מלא או להשתמש בשיניים בצורה אפקטיבית בעת לעיסה. נוסף לכך, שיניים במצבים כאלה עשויות להביא להתפתחות של דלקות חניכיים חמורות, להפרעות בדיבור ובהגייה נכונה של צלילים ואף לקשיים בנשימה. בשל כך, אף על פי שהיתרון האסתטי שלו ברור, יישור שיניים הוא לא טיפול אסתטי בלבד, ומטופלים מבוגרים רבים מגלים כי עליהם לבצע אותו בשל סיבות רפואיות.

כיום, קיימות שיטות רבות ליישור שיניים – ואפשר לחלק אותן לשתי קטגוריות עיקריות: יישור שיניים אורתודנטי ויישור שיניים אסתטי באמצעות ציפוי חרסינה.

טיפולי יישור שיניים בטורקיה הופכים פופולריים יותר ויותר בשל סבירותם ואיכותם הגבוהה.
טיפולי יישור שיניים בטורקיה הופכים פופולריים יותר ויותר בשל סבירותם ואיכותם הגבוהה.

יישור שיניים אורתודנטי

השיטה הקלאסית ליישור שיניים היא השיטה האורתודנטית (ביוונית: יישור שיניים), אשר מתמקדת בדרכים לתיקון של אי-סדרים בשיניים ובכך שואפת להביא לטיפול בבעיות שונות הנוגעות לסגירת הפה. תחת הקטגוריה של אורתודנטיה אפשר למנות מספר שיטות ליישור שיניים – החל מהתקנה של סמכים מתכתיים (שרובנו מכירים בשם "גשר"), עבור בשימוש בקשתיות שקופות ועד ביצוע של יישור שיניים פנימי. חשוב לציין כי השיטות נבדלות זו מזו בהיבטים רבים, אולם משך הטיפול לא משתנה באופן דרמטי משיטה לשיטה.

השיטה הקלאסית – "גשר" – היא השיטה הבסיסית והמקובלת ביותר ליישור שיניים. במהלך הטיפול, האורתודנט מדביק לשיניים סמכים מתכתיים (קוביות), שביניהם מושחל חוט מתכת המוחזק באמצעות גומיות ואשר מביא לתזוזה של השיניים למקומן הרצוי. מדובר בשיטה הזולה ביותר ליישור שיניים ולכן היא גם הנפוצה ביותר. קיימת אפשרות נוספת לשימוש אסתטי יותר בסמכים – "גשר שקוף", אשר מבוסס על שימוש בסמכים שקופים ובשל כך הוא בולט פחות. על אף המחיר הזול של השיטה הקלאסית, נראה כי הפופולריות שלה הולכת ודועכת עם הופעתן של שיטות המספקות מענה אסתטי יותר.

ישנם אורתודנטים רבים מנוסים ומוסמכים בטורקיה המציעים מגוון של טיפולים כולל פלטה ומיישרים ברורים.
ישנם אורתודנטים רבים מנוסים ומוסמכים בטורקיה המציעים מגוון של טיפולים כולל פלטה ומיישרים ברורים.

שימוש בקשתיות שקופות הולך ונעשה פופולרי יותר ויותר – ולא בכדי. מדובר בשיטה ששינתה את פני ענף האורתודנטיה, מאחר שהיא מאפשרת ליישר את השיניים ללא שימוש בסמכים. השיטה מבוססת על קשתיות (סוג של פלטות) שקופות המותאמות באופן אינדיבידואלי לקשת השיניים של המטופל. הקשתיות עשויות מפולימר – חומר שקוף ודק, אך חזק – ומבוססות על תהליך של הדמיה דיגיטלית. במהלך הטיפול, המטופל מקבל סדרה של קשתיות המדמות את תהליך יישור השיניים ואשר יש להחליפן אחת לשבועיים. למעשה, כל קשתית נבדלת מהקשתית הבאה אחריה, ויחד הן יוצרות רצף טיפולי המביא לתזוזה הדרגתית של השיניים.

אף על פי שהטיפול לא מתאים לכל המקרים ומחירו יקר ביחס למחיר של יישור שיניים בשיטה הקלאסית, מדובר בשיטה בעלת יתרונות רבים. ראשית, כמובן, הקשתיות מהוות פתרון אסתטי מעולה עבור מטופלים שלא מעוניינים בהתקנה של "גשר" (ולכן שימוש בקשתיות נפוץ מאוד בקרב מטופלים מבוגרים). שנית, הקשתיות נשלפות, כך שאפשר לאכול ולשתות בחופשיות וכן לצחצח את השיניים בקלות. נוסף לכך, הרכבה של קשתיות שקופות נחשבת נוחה יותר ביחס לגשר מתכתי, שכן היא מונעת את החיכוך הבלתי פוסק של מתכות ברקמות הפה השונות והפציעות שהוא עשוי להוביל אליהן.

שיטה נוספת הנחשבת אסתטית היא יישור שיניים פנימי. בשיטה זו, הסמכים המתכתיים מודבקים בחלק הפנימי של קשת השיניים כך שהם בלתי נראים. הסמכים מיוצרים ומותאמים באופן מדויק לשיניו של המטופל ומתפקדים בדומה לסמכים המתכתיים הקלאסיים, אשר מודבקים על המשטח החיצוני של השיניים. אפשר להגיע לתוצאות מושלמות באמצעות שיטה זו, אך היא עשויה להקשות על המטופל בהתחלה, שכן הסמכים הפנימיים נוטים לגרות את הלשון ולהפריע למהלך התקין של הדיבור. ואולם, ידוע כי שיטה זו מהווה אתגר לא רק עבור המטופל, אלא גם עבור האורתודנט. בשל מיקומם של הסמכים, הגישה אליהם נוחה פחות ודורשת מיומנות, ניסיון ודיוק מצדו של הרופא. כמו כן, המיקום שלהם עשוי להקשות על המטופל לנקות אותם כיאות, ולכן נדרשות ממנו רצינות והקפדה בכל הנוגע לשמירה על היגיינת פה גבוהה.

טיפולי יישור שיניים בטורקיה הם לרוב הרבה יותר חסכוניים מאשר במדינות רבות אחרות, כולל ארהב ובריטניה.
טיפולי יישור שיניים בטורקיה הם לרוב הרבה יותר חסכוניים מאשר במדינות רבות אחרות, כולל ארהב ובריטניה.

יישור שיניים באמצעות ציפוי חרסינה

כאמור, אורתודנטיה היא לא הענף היחיד שמטפל בבעיות של שיניים עקומות, מוטות, בולטות, מסובבות, צפופות או מרווחות. בשנים האחרונות הולכת וגוברת הפופולריות של ציפויי חרסינה לשיניים אשר משמשים, בין היתר, גם להתמודדות עם אי-סדרים בקשת השיניים. חשוב לציין כי בעוד טיפול אורתודנטי מתמקד במיקום מחדש של השיניים על פני הלסת, אין הוא מטפל בהיבטים אסתטיים אחרים, כמו צבע וצורה – אשר זוכים להתייחסות במהלך ציפוי חרסינה. היתרון המובהק ביותר של ציפוי חרסינה נוגע למשך הטיפול: בעוד יישור שיניים עשוי להימשך בין שישה חודשים לשנתיים, ציפוי השיניים באמצעות חרסינה הוא טיפול קצר שאפשר להשלימו תוך שבועיים בלבד. טיפול זה נחשב יקר ואיננו מתאים לכל המקרים, אולם התוצאות שלו מהירות ומביאות לחיוך מושלם.

ציפויי חרסינה הם, למעשה, עלי חרסינה דקיקים אשר מודבקים על חזית השן. מאחר שהם חזקים, עמידים בפני חומרים שונים, לא נשחקים, לא ניזוקים מחומרים מכתימים (כמו קפה, ניקוטין ואלכוהול), לא מתבלים ומבטיחים חיוך נוצץ לאורך שנים, מדובר בטיפול המתאים למצבים רבים הכוללים פגמים אסתטיים שונים. ציפוי חרסינה לשיניים יוצר קו סגר אחיד ומחפה על שיניים רקובות, שבורות, בולטות, מסובבות, מוכתמות או פגומות, ולכן הוא מתאים גם למטופלים הזקוקים למילוי של שיניים חסרות או קצרות או לכאלה המעוניינים בסגירה של מרווחים בין השיניים. בשל כך, ציפוי חרסינה לשיניים מתאים גם למטופלים שרוצים לעצב מחדש את החיוך שלהם מבחינת המיקום, הצבע והצורה של השיניים. כמובן, ציפוי החרסינה מעוצב באופן אינדיבידואלי עבור כל מטופל.

מרפאות שיניים רבות בטורקיה מציעות חבילות טיפול יישור שיניים כולל, שיכולות לכלול לינה והסעה.
מרפאות שיניים רבות בטורקיה מציעות חבילות טיפול יישור שיניים כולל, שיכולות לכלול לינה והסעה.

במהלך טיפול זה, שנמשך לאורך שבועיים וכולל שניים עד שלושה מפגשים בקליניקה, הרופא מודד את השיניים, מדמה בפני המטופל את התוצאה הרצויה, שולח את דגמי הגבס למעבדה שבה מיוצרים ציפויי החרסינה, מכין את השיניים לקראת הציפוי ומדביק את הציפויים. היתרונות ברורים: ציפוי חרסינה מספק מראה צחור, עמיד בפני סדקים ושברים וחסין בפני כתמים. כמו כן, תהליך ההרכבה של הציפוי לא כרוך בכאבים, וכמובן – מדובר בתהליך מהיר ופשוט, אשר מספק פתרון מושלם תוך שבועיים. עם זאת, ישנם גם חסרונות לטיפול זה, הנוגעים בעיקר למחיר הגבוה שלו וכן לעובדה שהוא כרוך, לעתים, בהשחזה של השיניים (באופן שעשוי לפגום בהן).

מחירים של טיפולים ליישור שיניים

כאמור, השיטה הזולה ביותר ליישור שיניים היא סמכים מתכתיים חיצוניים, והמחיר שלה נע בין 6,000 ל-12,000 ש"ח. יישור שיניים באמצעות סמכים שקופים עולה בין 8,000 ל-15,000 ש"ח. מחירו של יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות נע בין 14,000 ל-30,000 ש"ח, ואילו מחירו של יישור שיניים פנימי נע בין 26,000 ל-35,000 ש"ח. מחיריהם של ציפויי חרסינה משתנים בהתאם לשיטה ולחומר: בעוד ציפוי למינייט עולה בממוצע 2,000-3,500 ש"ח לשן, מחירו של ציפוי לומינירס נע בין 2,500 ל-3,500 ש"ח לשן ומחירו של ציפוי Emax נע בין 3,000 ל-5,000 ש"ח לשן.
אולי יעזור לכם להבין המאמרים הבאים:
מחירים של ציפוי שיניים
כמה עולה כתרי זירקוניה

כמובן, מחיריהם של הטיפולים תלויים במשתנים רבים: החל מחומרת המצב שבו יש לטפל, עבור במוניטין, במומחיות ובניסיון של הרופא המטפל וכלה במשך הטיפול. חשוב לציין כי המחירים במרפאות בישראל נחשבים יקרים ביחס למקומות אחרים בעולם. בטורקיה, אשר נודעת בשל רפואת השיניים המתקדמת והקליניקות המצוינות שלה, מחיריהם של טיפול שיניים עשויים לעלות שליש מהמחיר שלהם בישראל

שאלות שאתם שואלים אותנו וכל התשובות הרלוונטיות עליהן לגבי טיפולי יישור שיניים בטורקיה

טורקיה מציעה שילוב ייחודי של טיפול יישור שיניים איכותי, מחירים נוחים, אורתודנטים מנוסים והזדמנות לחקור את התרבות והיופי העשירים של המדינה – והכל באותה הנשימה.

אכן כן, טיפולי יישור שיניים בטורקיה ידועים במחירים נוחים מבלי להתפשר על האיכות. מטופלים יכולים לחסוך סכום כסף משמעותי תוך קבלת טיפול יישור שיניים מהשורה הראשונה.

בהחלט. אורתודנטים בטורקיה עוברים השכלה והכשרה מקיפה, לעתים קרובות עם חשיפה בינלאומית, מה שמבטיח שהם בעלי המומחיות הדרושה כדי לספק טיפולי יישור שיניים יוצאי דופן.

בטורקיה טיפולי יישור שיניים כגון פלטות קרמיקה, פלטות דיימון ויישור שיניים מואץ הם בחירות פופולריות. פלטות קרמיקה מציעות מראה דיסקרטי יותר עם סוגריים בצבע שיניים, בעוד פלטות דיימון משתמשות במערכת קשירה עצמית לטיפול מהיר ונוח יותר.

כמובן, טיפולים אורתודנטים בטורקיה נותנים עדיפות לתוכניות טיפול מותאמות אישית. רופאי השיניים המומחים לאורתודונטיה מעריכים בקפידה את הצרכים הייחודיים של כל מטופל ומפתחים תכניות מותאמות אישית להשגת תוצאות מיטביות.

עולם רפואת השיניים בטורקיה פועל בהתאם לחוקי משרד הבריאות, לפי תקנות ותקנים מחמירים כדי להבטיח טיפול אורתודונטי איכותי. מרפאות רבות משתמשות בטכנולוגיות מתקדמות ומקפידות על פרוטוקולים קפדניים למען בטיחות המטופלים.

בעת בחירת מרפאת יישור שיניים בטורקיה, חשוב לקחת בחשבון גורמים כגון הכישורים והניסיון של האורתודנטים, מוניטין המרפאה, ביקורות מטופלים, אפשרויות טיפול זמינות ומחויבות המרפאה לטיפול הטוב והמקצועי ביותר במטופלים שלה.

כן כמובן, לטורקיה יש מרפאות יישור שיניים מיוחדות הנותנות מענה למצבי שיניים שונים. מדובר במרפאות המתמחות בטיפול במקרים מורכבים, כירורגיה אורתוגנטית בשילוב יישור שיניים, מקרי שפה וחך שסועים, וטיפולים יישור שיניים למטופלים עם הפרעות במפרק הטמפורמנדיבולרי (TMJ).

מרפאות אורתודונטיות בטורקיה נותנות עדיפות לנוחות המטופל במהלך הטיפול. המרפאות משתמשות בטכניקות וטכנולוגיות מתקדמות, כגון סוגריים עם חיכוך נמוך, הליכים זעיר פולשניים ופרוטוקולים לניהול כאב. בנוסף, מרפאות מספקות לעתים קרובות סביבה מסבירת פנים ומרגיעה כדי להבטיח חוויה חיובית למטופלים לאורך המסע האורתודונטי שלהם.

יישור שיניים הוא ענף ברפואת שיניים המתמקד בתיקון שיניים ולסתות לא מיושרות כדי לשפר את בריאות הפה ולשפר את החיוך של המטופלים באופן משמעותי. הטיפול מתאים לאנשים עם שיניים לא ישרות המשפיעות על המראה ועל יכולת הלעיסה והדיבור.

טורקיה מציעה מגוון רחב של טיפולים אורתודונטיים, כולל פלטות מסורתיות, מיישרים ברורים (כגון Invisalign), פלטות לשוניות וסדי קשירה.

כן, טיפולי יישור שיניים בטורקיה הם לרוב זולים יותר בהשוואה למדינות רבות אחרות, מה שהופך אותה לאופציה אטרקטיבית עבור מטופלים המחפשים פתרונות חסכוניים.

אורתודנטים בטורקיה עוברים חינוך והכשרה קפדנית, מה שמבטיח שהם מצוידים היטב בידע ובמומחיות לספק טיפול אורתודונטי באיכות גבוהה.

בהחלט! מטופלים רבים בוחרים לשלב את טיפול האורתודונטי שלהם בטורקיה עם חופשה, תוך כדי שהם נהנים מהתרבות העשירה של המדינה, הנופים היפים ושירותי הבריאות שהיא מציעה במחירים סבירים.

משך הטיפול האורתודונטי משתנה בהתאם למורכבות המקרה. בממוצע, התהליך כולו יכול לנוע בין מספר חודשים לכמה שנים כדי להשיג את התוצאות הרצויות, עד שהשיניים מתיישרות לחלוטין.

במרפאות יישור שיניים רבות בטורקיה יש צוות דובר אנגלית, כמו גם מומחים ישראלים המתלווים אליכם ומספקים בין היתר שירותי תרגום, מה שמבטיח תקשורת יעילה עם מטפלים טורקים מקצועיים.

כן, טורקיה ידועה במתן טיפול אורתודונטי איכותי העומד בסטנדרטים בינלאומיים. מרפאות רבות משתמשות בטכנולוגיה מתקדמת ועוקבות אחר פרוטוקולי עיקור מחמירים.

בהחלט! אורתודנטים בטורקיה מפתחים תוכניות טיפול מותאמות אישית המותאמות לצרכים הספציפיים של כל מטופל, ומבטיחות את התוצאה הטובה ביותר האפשרית.

בעת בחירת מרפאת יישור שיניים בטורקיה, קחו בחשבון גורמים כגון הכישורים והניסיון של האורתודנטים, מוניטין המרפאה, ביקורות מטופלים וזמינות אפשרויות הטיפול הרצויות.

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על טיפולי שיניים

סיפורי לקוחות

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו!

הקהילה האיכותית בישראל לטיפולי שיניים בטורקיה

ציפויי חרסינה לשיניים – הטרנד שכבש את העולם, מעודכן ל- 2021

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Call Now Buttonחייגו עכשיו לייעוץ מיידי דילוג לתוכן