שתלים דנטליים: כמה זה עולה ומה המחיר שאתם צריכים לשלם ב-2021 על השתלת שיניים

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

השתלת שיניים היא טיפול מורכב וארוך שעשוי להימשך עד שישה חודשים ואשר כרוך בשיתוף פעולה מלא וחיוני בין הרופא המטפל והמטופל. לעומת טיפולי שיניים אחרים, אשר עניינם אסתטי בלבד (כמו הלבנת שיניים) או פונקציונלי בלבד (כמו טיפולי שורש או עקירות), השתלת שיניים נחשבת טיפול ייחודי מאחר שהיא משמעותית הן מבחינה אסתטית, הן מבחינה תפקודית. למטופלים המתמודדים עם שיניים חסרות או סובלים משיניים הרוסות, ואשר מעוניינים בתיקון מקיף ומעמיק של המצב, רופאי השיניים נוהגים להמליץ על השתלת שיניים. למעשה, מדובר בטיפול ניתוחי שבסופו המטופל זוכה בשיניים חדשות, חזקות, יציבות ועמידות, הנותרות בפיו למשך עשרות שנים.

כיצד מתבצעת השתלת שיניים?

כפי שתואר, השתלת שיניים היא טיפול ארוך ומורכב, ולכן גם המחיר שלה נחשב יקר יחסית. באופן עקרוני, מדובר על טיפול המחולק לשלושה שלבים ואשר נמשך מספר חודשים. זהו המהלך הכללי של הטיפול, בקצרה: ראשית, לפני שהטיפול מתחיל, המטופל עובר צילומים ובדיקות מקדימות נחוצות וכן תשאול רפואי מעמיק (שכן מדובר בהליך כירורגי, שאף נערך, לעתים, בהרדמה כללית). כמו כן, בשלב זה הרופא המטפל עורך מדידות של הלסת ושל המיקומים המיועדים להשתלה ומעביר את הממצאים למעבדת שיניים, שבה טכנאי שיניים יעמלו על יצירתם של הכתרים. אם כן, בשלב הראשון של הטיפול, הרופא המטפל משתמש במקדחים ייעודיים ומבצע קידוח בעצם הלסת, ולאחר מכן מבריג שתל דנטלי – שדומה לבורג טיטניום קטן – אל תוך העצם. בשלב הבא, שעשוי לארוך כמה חודשים, הרופא והמטופל ממתינים להיקלטותו המלאה של השתל הדנטלי בתוך העצם, אשר מתאחה סביבו. בתום הליך ההיקלטות, רופא השיניים חושף את השתלים, שכעת מבצבצים מעט מתוך החניכיים, ומתקין על גביהם מבנה כותרתי ממתכת (שאליו יחוברו הכתרים בהמשך). לאחר מספר שבועות, השלב האחרון של הטיפול יוצא לפועל ובמהלכו רופא השיניים מתקין את הכתרים – כלומר את השיניים הסופיות – על גבי השתלים הדנטליים.

מה משפיע על מחירו של הטיפול?

כאמור, עלות הטיפול להשתלת שיניים עשויה להיות יקרה באופן יחסי. עם זאת, מחיר הטיפול משתנה בהתאם לנתונים מסוימים ונע בין כמה אלפי שקלים לשתל בודד (הכולל גם כתר) לעשרות אלפי שקלים עבור טיפול הכולל כמה שתלים דנטליים. אם כן, מהם אותם פרמטרים המשפיעים על עלות הטיפול?

ראשית, כמובן, מחירם של שתלים דנטליים משתנה ממרפאה למרפאה ובהתאם לרופא המטפל. רופא שיניים מומחה, בעל ניסיון עשיר ומוניטין, יגבה מחיר גבוה עבור שתלים דנטליים, בעוד מרפאות שבראשן עומדים רופאים מתחילים יציעו השתלות שיניים במחירים זולים יותר. כמו כן, גם המעבדה שאיתה הקליניקה עובדת משפיעה על המחיר: אם מדובר במעבדה מקצועית ומתקדמת, מובן כי מחירו של הטיפול יעלה בהתאם.

נתון נוסף אשר עשוי להשפיע על מחיר הטיפול קשור לשיניים הזמניות – אופציה המאפשרת למטופל לשוב לתפקוד מלא מיד עם סיום השלב הראשון של הטיפול. אם רופא השיניים והמטופל בוחרים להתקין שיניים אקריליות זמניות לאחר החדרת השתלים הדנטליים – שיניים אשר נותרות בפה לאורך הליך ההיקלטות של השתלים בתוך עצם הלסת – הרי שזה מכתיב עלייה נוספת במחיר הטיפול.

ואולם, אחד הגורמים המהותיים ביותר אשר משפיעים על העלות של שתלים דנטליים הוא החומר שממנו עשויים הכתרים – דהיינו השיניים הסופיות: אם מדובר בחומר זול יחסית, כמו חרסינה, מובן שהמחיר של הטיפול כולו יושפע מכך. לעומת זאת, אם המטופל מעדיף לבצע כתר מחומרים איכותיים במיוחד, כמו זירקוניה, הטיפול כולו יהיה יקר הרבה יותר.

אם כך, ממה מורכב המחיר של שתלים דנטליים?

אם כן, מחיר הטיפול מורכב מכמה גורמים: עלות הטיפול עצמו, עלות השתל ועלות הכתר. בעוד מחירו של שתל בודד נע בין 1,500 ל-3,500 ש"ח, עלות הכתרים נעה בטווחים גדולים יותר: מחירו של כתר חרסינה נע בין 1,000 ל-1,700 ש"ח ומחירו של כתר זירקוניה נע בין 2,500 ל-4,500 ש"ח. למחירים האלה יש להוסיף גם את מחירו של המבנה הכותרתי המונח על גבי השתל – דהיינו החלק שמחבר בין השתל הדנטלי לכתר – שמחירו נע בין 500 ל-2,000 ש"ח (שוב, בהתאם לחומרים שממנו הוא עשוי).

השורה התחתונה

כפי שאפשר לראות מהפירוט למעלה, טיפול השתלת שיניים עבור שן אחת עולה, בממוצע, בין 5,000 ל-8,000 ש"ח. חשוב לזכור כי הטיפול כרוך לפעמים בפעולות נוספות, כמו השתלה של עצם חסרה, אשר עשויות להעלות את מחיר ההשתלה בכמה אלפי שקלים נוספים. קופות החולים בישראל מציעות סבסוד מסוים של הטיפולים, אולם לא ניכר הבדל משמעותי בין המחירים שהן מציעות למחירים בקליניקות פרטיות של רופאים מומחים.

כמו כן, ישנם סוגים שונים של השתלות שיניים, שמחיריהם גבוהים הרבה יותר מן הרגיל. למשל, מחיריהן של השתלת שיניים ביום אחד, השתלת שיניים ממוחשבת או השתלת שיניים בשיטת All On 4 נעים בין 35,000 ל-65,000 ש"ח.

איך אפשר לנסות ולהוזיל את מחיר הטיפול?

כפי שתואר מעלה, השתלת שיניים היא טיפול יקר הדורש השקעה כלכלית די רצינית של המטופל. עם זאת, חשוב לדעת כי המחירים המוצעים במרפאות הישראליות נחשבים למחירים גבוהים במיוחד, וכי במדינות אחרות בעולם אפשר למצוא קליניקות המציעות ביצוע של שתלים דנטליים במחירים זולים יותר. אחד היעדים הפופולריים ביותר לביצוע טיפולי שיניים הוא, כמובן, טורקיה – המדינה שביססה עצמה בעשורים האחרונים כמעצמה של טיפולים רפואיים וטיפולים אסתטיים ואשר רופאיה נחשבים למומחים ביותר.

אם כן, ביצוע השתלת שיניים בטורקיה הוא החלטה נבונה עבור כל מי שמעוניין לא רק בטיפול מקצועי המנוהל תחת ידיהם של רופאי שיניים מנוסים ובעלי מוניטין, אלא גם במחירים נוחים ושווים לכל כיס. בממוצע, השתלת שיניים עולה בטורקיה שליש ממחירה בישראל – ולעתים אפילו פחות מכך. בשל כך, ובגלל ההבדלים המשמעותיים במחירים, מומלץ לבצע סקר שוק מקיף טרם קבלת ההחלטה על ביצוע השתלת שיניים.

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מאמרים נוספים על טיפולי שיניים

לקוחות ממליצים